Kuidas Google ja Wikipedia sulle ajupesu teevad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. juuli 2021 kell 11:56Internetihiiglased pesevad süüst puhtaks farmaatsiatööstust, suruvad maha alternatiivmeditsiini ja matavad ebamugavaid fakte.

 

Statistiliste uuringute kohaselt veedab keskmine internetikasutaja iga päev veebis üle 6,5 tunni. Internet on õnnistuseks ja ka needuseks. Ühest küljest annab see meile juurdepääsu teadmistele ja tehnoloogiale, mis parandavad elu, teiselt poolt on see aga sõltuvust tekitav ja ohtlik meelekontrolli tööriist, mida saab kasutada rahva valikute mõjutamiseks ja mõtlemisega manipuleerimiseks.

COVIDi pseudopandeemias on Interneti tsensuur jõudnud enneolematule tasemele. Kontrollijad ja nende käsilased üritavad vaigistada kõiki, kes julgevad kahtluse alla seada vaktsiinide tõhususe või Sars-Cov-2 olemasolu.

Mõne kuu jooksul on tuhanded YouTube’i kanalid ja miljonid Facebooki postitused ära kustutatud. Näiteks Greenmedinfo, sait mis koondab looduslikke ravimeid käsitlevaid uuringuid, kaotas nii oma Facebooki kui ka Instagrami konto, jäädes ilma rohkem kui poolest miljonist jälgijast. Telegram.ee kaotas aga neli Youtube´i kontot ja kaks Facebooki kontot, millest ühel oli 70 000 jälgijat.

Selles osales ka LinkedIn, milles kustutati dr Robert Malone’i konto, kes seadis kahtluse alla mRNA vaktsiinide ohutuse, mille loomisel oli tal endal suur roll.

Parler eemaldati Internetist ja sama tehti ka veebisaidiga America’s Frontline Doctors pärast seda, kui nad kiitsid heaks COVID-19 vastu võitlemisel kinnitamata ravimeetodid. Viimasel ajal on Facebook hakanud kasutajatele saatma hirmutavaid sõnumeid ekstremistliku sisu kohta.

Peavooluideoloogiaga vastuolus olevat sisu kas tsenseeritakse või kustutatakse see täielikult. Aga kuidas on sisuga, mis on ettevõtete huvidega vastuolus, kuid ei vasta eemaldamise nõuetele? Mida teeb sellise sisuga Google, maailma suurim otsingumootor, mis töötleb üle 40 000 päringu sekundis?

Esimene asi, mida Google’i juures tuleks mõista, on et see on midagi enamat kui lihtsalt otsingumootor. Google arendab ja haldab rakenduste võrku, mis kõik töötavad koos teie andmete kogumiseks, analüüsimiseks ja kasutamiseks. Iga rakendus sisestab andmed järgmisse, moodustades ülemaailmse teabevahetuse ahela.

Näiteks toob Google’i juhtideta autode süsteem Google Mapsi infot, mis omakorda toetab Google’i kohalike firmade loendit. Just see võrguefekt on muutnud Google’i otsingumootori nii võimsaks monopoolseks jõuks.

Otsingumootorina otsustab Google, millist teavet näete ja millist mitte. On ütlematagi selge, et nii võimast tööriista tuleb vastutustundlikult hallata ja korduvalt kontrollida.

Igaüks, kes seda kasutab, peaks olema teadlik, et näeb internetti läbi Google’i salapäraste algoritmide loodud objektiivi ja see teave ei pruugi olla pärit objektiivsest või neutraalsest allikast.

Google’i võimet mõjutada inimeste mõtlemist näitas dr Robert Epsteini töö, kui ta meeskond leidis, et Google-il on oluline mõju valimistulemustele. Epstein kirjutab:

“Meie uuringuga tutvumise järel on vähe kahtlust, et Google’il on võime valijaid kontrollida. Ameerika Ühendriikides läbi viidud laboratoorsetes ja veebikatsetes suutsime juba ühe otsinguseansi järel suurendada ükskõik millist kandidaati eelistanud inimeste osakaalu 37–63 protsendi võrra. […] Sõltumata sellest, kas Google’i juht seda nii näeb, manipuleerivad töötajad, kes pidevalt otsigigantide algoritme kohandavad, iga päev ja iga minut inimestega.”

Samuti näib, et Google on oma olemuselt kallutatud farmaatsiatööstuse ja vaktsiinide suunas. Aastal 2019 tehti otsingumootori algoritmi muudatus, mis varjab tulemustest tervisega seotud veebisaidid, mis ei ole seotud farmaatsiatööstuse gigantidega. 

Mõjutatud veebisaitide hulka kuulusid GreenMedInfo, SelfHacked ja Mercola.com. Mõned neist saitidest kaotasid üleöö 90% külastajatest.

Kui otsite Google’ist tervisega seotud teemasid, on esimene leht peaaegu alati täidetud selliste veebisaitide sisuga nagu WebMD, mille ajalugu on täis huvide konflikte ja tuntud koostöö poolest Monsanto, Mercki ja teiste ettevõtetega.

2017. aastal lisas otsingumootor loodusravi pooldava organisatsiooni naturalnews.com musta nimekirja. Veebisait kajastas vastuolulisi terviseteemasid, sealhulgas vaktsiinide ohutust, GMO-sid ja farmaatsiakatseid. Google eemaldas enam kui 140 000 nende lehekülge.
Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt