Kontrollühiskonna plaan: kas varsti saab helistada ainult kodanikunumbriga?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. mai 2022 kell 17:12Maailmapanga katsejänes Nigeeria näitab potentsiaalset tulevikku, mis meid kõiki ees ootab. Nigeeria valitsus nõudis hiljuti, et kõik SIM-kaardid oleksid seotud riikliku identifitseerimisnumbriga (kodanikunumbriga). Aprillis blokeeriti 73 miljonit SIM-kaarti. Nii jõustatakse ülemaailmset seireprogrammi ID2020. Nigeerial on juba IMFi toel digitaalne keskpangaraha. Muu maailm liigub tasapisi samas suunas.

 

Riikliku identiteedihalduse komisjoni (NIMC) 4. aprilli pressiavalduses tunnustas Nigeeria kommunikatsiooni- ja digitaalmajanduse minister riigi elanikke “abi eest riikliku identifitseerimisnumbri (NIN) ühendamisel abonendi identifitseerimismooduliga (SIM)”.

Tõepoolest, turvalisusest ja sotsiaalpoliitilistest põhjustest ajendatud sunnimeetmete toetamine polegi nii kaugel. See kõik puudutab võitlust terrorismi ja kuritegevusega. Kuigi biomeetriliste andmetega kodanikunumber on kehtinud juba kümme aastat ja seda on ametlikult vaja, kui soovite midagi pankadelt või paljudelt ametiasutustelt, on pressiteate kohaselt 220 miljonist nigeerlasest number välja antud vaid 78 miljonile.

Pärast seda, kui 2020. aastal otsustatud kohustus siduda oma SIM-kaart (SIM = Subscriber Identification Module) oma kodanikunumbriga, lükati see sideoperaatori palvel mitu korda edasi, kuid alates 4. aprillist muutus helistamine võimatuks kõikidele sideühenduseta telekomiklientidele. Thomson Reutersi raporti kohaselt mõjutas see kolmandikku kõigist mobiiltelefonidest ehk umbes 73 mil

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt