Pimeduseaeg? Kes on süüdi? 1. osa: pangad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. veebruar 2013 kell 9:33 

Kolumnist Alan Durier on tõeotsija, kes on uurinud para- ja vaimumaailma ning avaldanud Buduaaris kaasakiskuvaid lugusid ühiskonnas olulistel teemadel. Selles loos võtab Alan vaatluse alla pangad.

 

Elame tehnika- ja teaduseajastul, kus käib pidev tootmine ja areng. Kuid minu meelest suunatakse kogu energia valesse kohta. Igal aastal tuleb osta endale uus televiisor, et ajaga kaasas käia. Sama kehtib nutitelefonide, tahvelarvutite, autode ja muude asjade kohta. Kõige kurvem on aga asjaolu, et pangad on raha ringlusest välja tõmmanud.

 

Firmad läksid pankrotti, inimesed jäid töötuks

Suure majandusbuumi ajal võtsid inimesed julgelt laenusid intresside ja varatagatiste alusel. See tähendab, et kui ei jõua laenu tagasi maksta, siis jääd oma majast, autost või muust varast ilma. Raha oli ringluses palju ning inimesed tellisid teenuseid ja ostsid asju kokku. Firmad omakorda ostsid kokku uut tehnikat, et rahva nõudlust rahuldada.

Ühel hetkel aga võeti raha ringlusest välja ja pangad tõstsid intressimäära. Kui raha polnud enam ringluses, läksid firmad pankrotti ja inimesed jäid töötuks. Järgnes see, et inimesed ei suutnud oma suuri laenusid ära maksta ja jäid ilma oma varast. See on väga lihtne süsteem, mida on kindlasti mitmeid sadu aastaid kasutatud. Pangad omastavad väga kergelt inimese vara ning inimene jääb neile veel võlgugi.

 

Masstootmine ja laenude võtmine jätkuvad

Praegu on kõige kurvem asjaolu see, et massiline tootmine jätkub, aga kellele sa seda pakud? Ma ei näe vähimatki põhjust jätkata masstootmist, sest inimestel pole enam raha, et endale uusi asju lubada. No ilmselgelt ulatab oma abikäe siinkohal taas kord pank. Inimesed võtavad jätkuvalt suure intressiga laenusid, et osta endale uut mööblit või telekat, nutitelefoni või tahvelarvutit. Aga kas seda on tegelikult ikkagi vaja?

Riigi eelarve on nagu kapsauss, kes mitte kunagi oma kookonist välja tule. Kõik on kinni mätsitud. Kui rääkida Eesti Energia ja Estonian Airi teemadel, siis öelge mulle, mis siin tegelikult toimub? Sandor Liive oma kuupalgaga oli veel nali võrreldes Tero Taskila palgaga, aga siiski öeldi, et tema oli kõigest „säästujuhataja“. Küll mõni elab ikka hästi… Aga äkki võiks anda inimestele normaalsed hinnad, mida suudetakse tasuda… või siis las hinnad jäävad vähemalt nii, nagu need olid. Aga ei! Loomulikult on vaja hindu veel tõsta!

See kõik on puhas äri, milles ka valitsusel on „käpp sees“. Tuleb meelde Nikolai Tesla, kellel oli geniaalne idee anda maailmale tasuta ja lõpmatu energia – aga see luhtus valitsuse mahitusel, kes pärast Tesla surma tema märkmed ja elutöö hõivas. See jäigi saladuseks ja riigiarhiivi.

 

Mida arvab Alan Durier UFO-dest, loe siit.

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt