Pole vaja ilmateadet, saamaks aru, et tugev tuul pole siiski veel maailmalõpp

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. november 2023 kell 17:45



Fotokollaaž: Wikimedia Commons / Kyle Cutler + ekraanikuva (Jim Cantore) + Canva

Rohkem kui 30 000 inimest hukkus, tuhanded hooned lammutati, toimusid katastroofilised ulatuslikud üleujutused, sajad meremehed uppusid, Eddystone’i majakas hävis, Westminsteri kloostrilt lendas katus minema… Elektrit pole kusagil – seda küll sellepärast, et kuskil polnud elektrit. See oli 1703. aasta suure tormi kirjeldus, ajal enne elektri avastamist. Ka globaalset soojenemist polnud leiutatud, nii et nädal aega kestnud orkaani tugevusega torm pandi Jumala viha süüks. Daily Maili ajakirjanik Richard Littlejohn arutleb kliimapaanika teemadel.

 

Keegi ei mõelnud sellele nähtusele nime anda ja polnud ühtegi meteoroloogiaasutust, kes annaks tormihoiatuse ja süüdistaks seejärel seda tormi väidetavas inimtegevusest tingitud kliimamuutustes.

 

Ilmateade kui tele-show

Sellest ajast peale on Briti saari tabanud mitmed tõsised “ilmastikunähtused”, millest ükski pole pälvinud sellist hüsteeriat, mis tänapäeval kaasneb isegi tugeva tuule ja vihmasajuga. Kõige kurikuulsam neist oli ilmselt 1987. aasta orkaan, mida seostatakse tagantjärelegi BBC ilmateadustaja Michael Fishiga. See tekitas üsna palju kahju, kuid järgmisel päeval oli kõik taas kontrolli all. Mul õnnestus halvim maha magada.

Foto: ekraanikuva

 

Ma

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt