Bostoni mõju Eestis? Spordiürituste turvameetmeid uuendatakse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. aprill 2013 kell 19:38people-running-city-marathon-660x400

Siseministeerium soovib muuta spordiseadust ja kaasajastada spordivõistlustel osalejate ja pealtvaatajate julgeolekut tagavad sätted, mis on ministeeriumi hinnangul kehtivas seaduses ajast maha jäänud, vahendab BNS.

 

Siseministeeriumi kantsler Leif Kalev märkis esmaspäeval kultuuriministeeriumi kantslerile Paavo Nõgesele saadetud kirjas, et praegu kehtiv 2005. aastal vastuvõetud spordiseadus reguleerib vaid jalgpalli, jäähoki ja korvpalli A-koondiste ja nende meistriliiga klubide mängud ja turniiride korraldamist ja vastutust nende nõuete rikkumise eest.

“Spordialade valikuline regulatsioon on liialt piirav ning ei arvesta kõigi spordivõistluste pealtvaatajate ohutuse ja turvalisuse tagamise vajaduse põhimõtetest. Spordiseaduse seletuskirja kohaselt keskenduti selle vastuvõtmise ajal peamiselt pealtvaatajate poolse tuleneva vägivallaga seonduvatele probleemidele. Tänases keskkonnas peame keskenduma pealtvaatajate ja osalejate turvalisuse, ohutuse ning teeninduse probleemidele laiemalt ja seda eelkõige kahjulike tagajärgede ennetamise vaates,” märkis Kalev.

Siseministeeriumi kantsleri sõnul vajavad reguleerimist elanike igapäevast elu ja tegevust mõjutavate spordiürituste korraldamise nõuded, näiteks staadionivälised jooksuvõistlused ja jalgrattavõistlused ning spordiüritused, kus on vajadus täiendavate ohutus- ja turvameetmete rakendamiseks, näiteks auto- ja motospordiüritused.

“Kuna spordiseadus ja sellega seonduv õigusloome kuulub kultuuriministeeriumi haldusalasse, teeme ettepaneku paralleelselt Euroopa Nõukogu soovituste väljatöötamisega alustada spordiseadusega reguleeritavate spordiürituste korraldamise nõuete kaasajastamist ja vastavusse viimist korralduslike ning turvalisuse ja ohutuse tagamise üldiste põhimõtetega,” kirjutas Kalev.

 

Allikas: BNS

Foto: Brazos Running

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt