USA alamkojas vastu võetud CISPA ohustab kogu maailma internetikasutajaid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. aprill 2013 kell 15:19



Eelmise nädala neljapäeval võttis USA parlamendi esindajatekoda vastu küberturvalisuse seaduse ehk CISPA, milles sisalduvatest rohketest vastuoludest oleme ka pikemalt kirjutanud.

 

Eelnõu sai 288 poolt- ja 127 vastuhäält. Alamkojast liigub dokument nüüd senatisse, kus toimub samuti hääletus. Kui see ka senati läbib, on viimane sõna presidendil, kellele nõuandjad on juba andnud nõu CISPA-le praegusel kujul veto peale panna. Siiski on just Obama see, kes kongressilt küberturvalisuse seaduse vastuvõtmist nõuab, sest valdkond vajab reguleerimist. CISPA sai alamkoja toetuse ka aasta tagasi, kui eelnõu esimest korda seadusandjate ette jõudis, kuid jäi siis senatisse vinduma.

Neljapäevasel debatil tuli loomulikult jutuks ka Bostoni terrorirünnak. Esindaja Mike McCaul ütles oma sõnavõtus, et pommiplahvatus on piisav põhjus, et küberturvalisuse seadus vastu võtta, hoolimata sellest, et esmaspäeval lõhatud pommidel polnud küberterroriga mingit ilmset seost. “Hiljutised sündmused Bostonis demonstreerivad, et me peame vabariiklaste ja demokraatidena ühiste keele leidma”, et võtta vastu seadus, mis tugevdab rahvuslikku julgeolekut, ütles McCaul. “Bostoni puhul oli tegu päris pommidega. Sellel juhul on tegemist digitaalsete pommidega, ja need digitaalsed pommid on meie poole teel”.

Teine esindaja, Dan Maffei ütles, et CISPA on vajalik, et kaitsta USA-d iseseisvate gruppide, nagu WikiLeaks, eest. Samuti lisas ta kinnitamata väite, et salajaste dokumentide lekitamisega tegelev veebilehekülg on “kasutusele võtmas väga agressiivseid meetmeid, et häkkida sisse” USA arvutivõrkudesse.

 

 

Allikad: BBCRT, Business InsiderWikipedia 

 

Toimetas Maarja Aljas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt