CNN: Vene võimud annavad mõista, et Tsarnajevite ema oli äärmuslane

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. aprill 2013 kell 10:26 

Vene võimud kuulasid pealt Bostoni pommirünnakutes kahtlustatavate Tamerlan ja Džohhar Tsarnajevi ema vestlust 2011. aastal ja lindistasid teda arutamas džihaadiga seonduvat, edastas telekanal CNN laupäeval. Vene võimud tegid selle informatsiooni oma USA kolleegidele teatavaks alles mõne päeva eest, vahendab BNS.

 

Uurimisele lähedal seisev Ühendriikide ametiisik, kes kinnitas lindistuse olemasolu CNN-ile, keeldus avalikustamast, kellega Tsarnajevite ema rääkis. USA justiitsminister Eric Holder kommenteeris juhtunut repliigiga, et tegemist on käimasoleva juurdluse teemaga.

Tsarnajevite ema vastavasisulise vestluse olemasolu viitab sellele, et Ühendriikide luureagentuuridel jäid teatud vihjed märkamata.

Džohhar Tsarnajevi vanem vend Tamerlan Tsarnajev tapeti 19. aprillil tulevahetuses politseiga. Noorem Tsarnajev sai haarangus raskelt viga ja on Bostoni haiglas vahi all. Bostoni maratoni finišipaigas plahvatasid 15. aprillil kaks lõhkeseadelist, mille tagajärjel sai surma kolm ja vigastada 264 inimest.

Nii vendade isa, ema, tädi kui ka sõbrad on välja öelnud, et poisse püütakse süüdi lavastada. Nüüd aga kirjutavad USA meediahiiud CNN ja CBS, et FBI kahtlustas nende ema religioosses äärmusluses juba aastal 2011. Hiljuti Venemaa võimude poolt üle antud lindistus ainult kinnitab seda seika.

Tänu Bostonis toimunule on USA ja Venemaa suhted võtmas positiivseid pöördeid. Putin teatas neljapäeval, et ta ärgitab Venemaa partnereid Bostoni tragöödiast ajendatuna tihedamale koostööle terrorismivastases võitluses. ”Kui me ühiselt terrorismivastasesse võitlusesse panustame, suudame selliseid hoope ja kaotusi vältida,” leidis Putin.

Loe Venemaa ja Tšetšeenia lähiajaloo ning hämarate sündmuste kohta siit. Boston ei ole mitte esimene arvatav libaoperatsioon, kus ilmselt püütakse tšetšeene süüdi lavastada.

 

Allikad: BNS, Telegram, CBS

Foto: Foreign Policy

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt