Bostoni pommiplahvatuses kasutati kriisinäitlejaid?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. aprill 2013 kell 16:49Hingepeegel tõlkis ja avaldas loo, mis põhineb internetis liikuval foorumipostitusel, kus ennast meditsiini vallas pädevaks nimetav isik analüüsib vahetult pärast Bostoni pommirünnakut tehtud pilte ja leiab, et väidetavate ohvrite näol on tegemist hoopis kriisinäitlejatega.

Hoiatus! Lugu sisaldab pilte, millel on näha (kunst?)verd ja plahvatusele iseloomulikke vigastusi. Pilte saab vaadata suuremalt, kui nendel klikkida.

 

Õppisin ja ka omandasin kiirabiarsti eriala Oregoni osariigis. Mul on olnud väljakutseid rasketele arteriaalsetele verejooksudele, sisemistele verejooksudele ja surmajuhtumitele ning paljudele teistele sündmustele. Räägin puhtast isiklikest kogemustest, mis puudutavad raskeid traumasid.

Järgnevalt on näha kõnekas foto amputeeritud näitlejast. Julgustan lugejaid minu teksti ja pilte kõrvuti asetama.

 

 

Kui sa kaotad plahvatuses oma jalad, siis reiearteri vigastuse tõttu kaotad 1 minuti jooksul poole oma verest. Kahe pärast võid olla juba surnud. Plahvatuse tagajärjel verest tühjaks jooksmine ongi kõige hullem, sest liha on pigem rebitud kui lõigatud, paljastades rohkem arteriaalset ja vaskulaarset kudet. Inimeses on keskmiselt 5-6 liitrit verd. Kui see sündmus oleks ka tegelikult juhtunud, näeksid verd kõikjal. Samuti oleks näha arteriaalset purskumist. Suure tõenäosusega kannatanu ka oksendaks pärast seda, läheks näost lubivalgeks ning halvimal juhul langeks deliiriumisse või minestusse.

Ja mis puutub žgutti: see pole isegi seotud, vaid tundub niisama lõdvana rippuvat, millest pole arteriaalse vigastuse puhul mingit kasu. Ei mingit survet. Ka sõlme ei paista. Vasaku jala siseküljel on selgelt näha vahe žguti ja reie vahel. Ka mehe kätel ei ole verd. Värv kätel ja huultel näitab head vereringet.

See on näitleja. See on lavastatud. Siiski, kuidas see neil õnnestus? Võin näidata.

Kuuendas kaadris näeme vasakul kapuutsiga meest jalavigastusega proteesi paigaldamas. Tema tähelepanu ja käed on just selle koha peal. Naine tema ees etendab varjavat rolli tema tegevusele.

Kaader 6

boston2

Sellel kaheksandal kaadril on protees paigas. Mõni sekund pärast plahvatust jääb sellel kapuutsiga mehel selle segaduse sees veel prillid ette asetada, mis on signaaliks.

Kaader 8

boston3

Nüüd, üheksandal prillid ees kaadril, kapuutsiga mees loob silmsideme naisega, signaal vastu võetud.

Kaader 9

boston4

Üheteistkümnendas kaadris, kus kapuutsiga mees ja naine vaatavad ühte suunda, teeb naine avakäega viipesignaali, andmaks märku, et lavastatud vigastused on kaamerate jaoks paika sätitud. Tegutsemisaldis amputeeritud mees tõstab oma vasaku jala naise õlale. Verd ei ole. Luu on kuiv, verd ülalpool põlve ei ole. Samuti pole verd naisel ja ka arteriaalset purskamist ei ole … mitte midagi ei ole.

Kaader 11

boston5

Sellel neljateistkümnendal kaadril naine pöörab pea paremale, kuid hoiab peopesa veel ikka signaaliks avatuna. Kapuutsiga mees tema taga on naise taga ametis võltsvere kõnniteele valamisega. Amputeeritud mehel on nüüd mõlemad jalad õhus. Ülalpool põlvi verd veel ikka ei ole näha ja nahk näib kuiv ja puhas.

Kaader 14

boston6

Kahekümnendal kaadril on võltsveri ja võltsproteesid on nüüd paigas. Amputeeritud mees annab nüüd avakäega naisele märku, et kaamerad võib mängu tuua. Oleme nüüd juba 20 kaadrit edasi läinud ja ikka ei ole veel topelt amputeerimisest näha rippuvat liha ja nahka.  Tema jalad on kuivad ja puutumata, ka naisel pole verd näha. Mõlemad teevad ühte ja sama käežesti.

Kaader 20

boston7

 

Need on näitlejad. See on lavastatud. See oli suitsupomm. Ei olnud mingit savipotiga naelapommi. Ei ole mingeid pommipanijaid, ainult patuoinad. Kui otsite püssimehi, vaadake sõjaväge tänavatel. Jagage oma teadmist kõigiga.

 

Miski kogu selles loos haiseb taevani. Millal oled enne kuulnud otsastlennanud jalgadega inimesest, kes ei veritse? Mõnede väitel on tegu söövitusega, kuid miski muu ratastoolis oleva mehe juures ei viita sellele. Midagi muutus eelnevate ja selle pildi vahel, kus mees kaamerate ees ratastooliga minema veeretati.

Allolev pilt on kolmanda osapoole fotograafide poolt teise nurga alt tehtud hetk pärast plahvatust. Seal on ilmne tõend lavastatud valesündmusest. Punase jaki ja pesapallimütsiga põlvitav mees annab selgelt juhiseid valge T-särgiga mehele. Samuti on punaste varrukate ja musta kostüümiga naine, kes eelnevatel piltidel oli kapuutsi ja prillidega mehe (kes assisteeris amputeeritud meest) taga, sellel kaadril aga hoopis neist eespool eemal.

Pange tähele kapuutsiga mehe lõdvestunud olekut. Pange tähele ka rahulikku, ent valvsat asendit punaste varrukatega ja musta kostüümiga ees paremal oleval naisel. Ja tema ees olevat märgistuseta võltsvere pudelit.

Vaadake vasakul olevat kauboimütsi käeshoidvat meest lihtsalt tegevusetult seismas. See on see sama näitleja, kes hiljem ratastoolis oleval amputeeritud mehel žgutti hoiab. Vaadates foto keskele, näete mustanahalist naist end amputeeritud mehest eemale liigutamas, sest tema varjamistöö kaamerate eest sai tehtud. Tema kõrval on punaste juustega naisterahvas tema poole kummargil.

 

boston8

Võrrelge nüüd seda hiljem tehtud fotoga, asetades need üksteise kõrvale.

boston9

Amputeeritud jalgadega meest assisteerinud kapuutsi ja prillidega mees, kes ülemisel pildil istub ja kellel ei tundu midagi viga olevat, on alumisel selili maas ja teda uurivad kaks inimest. Pange tähele rebendeid tema teksadel, kus ei ole jälgegi vigastustest nahal ega verest (ülemisel pildil). Punaste juustega naisterahvas aga on täpselt samas asendis, mis minut aega tagasi. Samal ajal jalgadest ilma jäänud meest ignoreeritakse täielikult, kuigi tema peaks oma vigastustega prioriteetne olema. Alumisel pildil on näha võltsverd seal, kus mustanahaline naine teda varjates oli. Naine on kadunud. Mis temast sai? Võrdle seda fotot esimesega.

Mustanahaline naine, kes enne varjas amputeeritud mehe proteesivahetust, pööras pead paremale ja vasakule, andis käesignaale, on nüüdseks verega kaetud ning kinnitatud raamile selgroovigastusega.

Meditsiinilisest seisukohast oleks vajanud amputeeritud mees esimesena tähelepanu, sest muidu oleks ta verest lihtsalt tühjaks jooksnud. Fakt, et mustanahaline näitleja viidi ära kanderaamil, samal ajal kui jalad kaotanud mees jäeti maha lebama, on idiootne. Rääkimata asjaolust, et amputeeritu kaotatud veri oleks pidanud nüüdseks katma terve inimesi täis platsi.

boston10
“Traumadega kokkupuutumise kogemuse põhjal võin öelda, et see ei ole ehtne. Need on näitlejad. Kõik on lavastatud. Mina tean, aga paljud lihtsalt tahavad uskuda,” ütles end meditsiinitöötajaks nimetav lõpetuseks.

 

Allikas: Hingepeegel

Vaata ka: lisalugemist/pildialbum, Truth Soldier

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt