Eesti Autoomanike Liit: poliitilised muudatused võivad meid veel päästa automaksust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. juuni 2024 kell 9:12Riigikogu kiitis 12. juunil kolmandal lugemisel heaks kurikuulsa mootorsõidukimaksu seaduse eelnõu, mille vastu koguti eelmisel aastal Eesti Autoomanike Liidu (EAOL) eestvedamisel rekordiliselt üle 65 000 allkirja. 25. juunil jättis president Karis aga seaduse välja kuulutamata.

Intervjuus Telegram.ee-le sõnab EAOL-i juhatuse esimees Priit Tammeraid, et poliitilised muudatused võivad meid veel päästa automaksust: “See on optimistlik vaade, kuid see optimism ei ole täiesti alusetu.” Tammeraiu optimismi näib jagavat ERR, kirjutades, et Kallase Euroopasse lahkumine lükkab valitsuses edasi ka automaksu arutelud.

 

“Tänase info alusel on raske ennustada tulevikku. Järgimisel aastal on riigikogu plaan tänase tunnetuse kohaselt hakata ellu viima riigikaitsemaksu plaani. See on maks, mis võib leida suurema avaliku mõistmise läbi selge suunitluse ja hetkeolukorra maailmas. Ilmselt on valitsusel keeruline samal ajal edukalt ka minna automaksu rakendamisega edasi, mis on selgelt saanud rahva negatiivse hinnangu, mis selgelt realiseerus ka viimastes valimistulemustes,” leiab Tammeraid.

“Tegelikult on automaksu eelnõus mitmeid kohti, mis arvatavasti edukalt riigikohtust läbi ei mahu, nagu ka presidendi väljatoodud vastuolu Põhiseadusega. Riigikohus on mitmetel kordadel näidanud, et nad täidavad vankumatult oma rolli õigusriigis,” arvab ta.

“Seega optimistlikult võib loota, et meid ootavad poliitilised muudatused, mootorsõidukimaksu ebapädev seaduseelnõu menetlus, kus riigikokku jõudis vastuoluline ja toores eelnõu, ja lähenevad riigikogu valimised võivad meid veel päästa automaksust,” ütleb Tammeraid.

Kui Lätis kunagi automaks vastu võeti, siis osa sealseid autoomanikke kirjutas auto Eestisse ümber. Mida võiks automaks kaasa tuua siinsetele autoomanikele? Ja on mõni võrukael ehk juba käinud välja mingi sarnase idee, nagu Lätis tehti?

Loomulikult oleme ka meie kuulnud erinevaid mõtteid selles osas. Me asume piirideta Euroopa Liidus, kus on vaba teenuste ja kaupade liikumine. Võimalusi on erinevaid ja kindlasti on see mõtlemise j

Palun oota...

Tegemist on tasulise artikliga, edasi lugemiseks palun logi sisse või hakka liikmeks.

    Telegram.ee tavaliige Telegram.ee kuldliige
Ava galerii

10.88€
1 kuu

(130.56€ 1 aasta)

50€
6 kuud

(8.33€ 1 kuu)

188€
1 aasta

(68€ aasta / 5.66€ kuu +*) Võimalik tasuda kolmes osas
Telegrami 1g kuldplaat
* väärtus 120€, limiteeritud kogus!
Kõik artiklid
Kõikide artiklite kuulamisvõimalus
Kõik videod
Kõik koolitused
Kõik podcastid
Telegram Mastermindid veebis
Kohtumised Telegram.ee toimetusega näost näkku
-10% allahindlus Telegram.ee veebipoes (ka kuldplaadilt)
 TelliTelliTelli


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt