Eesti, Ukraina ja veel 6 Euroopa riiki nõuavad sotsiaalmeedia tsenseerimist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2023 kell 11:28Ukraina juhtimisel on kaheksa Kesk- ja Ida-Euroopa riiki ühendanud jõud, et võidelda sotsiaalmeediaplatvormidel leviva “desinformatsiooni” vastu, kirjutab Vanglaplaneet.ee.

 

Avalikus kirjas kutsuvad nende riikide peaministrid olulisemaid tehnoloogiaettevõtteid, nagu Meta, üles rakendama tõhusamaid meetmeid, mis ohjeldaksid eksitava sisu postitamist ja välismaise sekkumise levikut, mis ohustab rahu, stabiilsust ja demokraatiat.

Kirjas, millele on alla kirjutanud Ukraina, Eesti, Läti, Leedu, Moldova, Poola, Tšehhi Vabariigi ja Slovakkia juhid, väidetakse, et nende riike ohustavad desinformatsioonikampaaniad, mille eesmärk on destabiliseerida ja õõnestada Euroopa Liidu toetust Ukrainale Venemaa agressiooni tingimustes. Eesti eest on kirjale alla kirjutanud peaminister Kaja Kallas.

Tehnoloogiahiiglastel soovitatakse olla valvsad ja ära hoida vaenulike eesmärkide edendamist. Kirjas soovitatud konkreetsete sammude hulka kuuluvad sanktsioonide alla kuuluvate isikute maksetest keeldumine, algoritmide läbipaistvuse suurendamine ja nende kohandamine, et seada kasutajate tegevus esikohale.

Lisaks nõuavad juhid, et platvormid pühendaksid piisavad ressursid sisu “modereerimisele” ja tegeleksid kasvavate probleemidega, mida tekitavad süvavõltsingud (deepfake) ja tehisintellekti poolt genereeritud desinformatsioon.

Vastuseks teatas Meta, et on laiendanud oma faktikontrolli võimekust Ida-Euroopas ja rakendanud meetmeid Ukraina konfliktiga seotud väidetava väärinfo vastu võitlemiseks.

Samuti on ettevõte piiranud juurdepääsu Venemaa riigi kontrolli all olevale meediale ja lisanud seotud postitustele sildid, mis teavitavad kasutajaid allikast enne lingi avamist või selle jagamist.

 

Allikas: Vanglaplaneet

 

Toimetas Peeter Proos / Vanglaplaneet.ee

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt