Professor: Eestis tuleks narkopoliitikat rohkem arutada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. august 2013 kell 17:09Tartu Ülikooli kriminaalõiguse professor Jaan Sootak oli täna külaliseks Vikerraadio saates Uudis+, kus avaldas arvamust, et: “Täiskasvanud inimene teab ise, mida ta teeb, ja riigil ei ole õigust teda karistada iseenese kahjustamise eest.” Narkopoliitika peaks tema hinnangul tuginema eelkõige sotsiaaltööle ja arstide sekkumisele, sest peab mõistetamatuks väidet, et mundris politseinik mõjub alaealiste narkootikumide kasutamisest eemale hoidmiseks paremini kui kampsunis arstitädi.

 

Siiani on narkootikumide kasutamise ennetamiseks alustatud kõige karmimatest variantidest. “Me oleme kõigepealt repressiooni vindi põhja keeranud, siis vaatame, et ei aita, noh keerame veel juurde. Ma ei saa sellest loogikast hästi aru,” ütles Sootak. Professori väitel ajavad erinevate riikide seadusandjad narkovaldkonnas aina tasakaalukamat poliitikat, mitte ei püüa iga hinna eest kasutajaid karistada. Ka Eestis tuleks narkopoliitika teemat rohkem arutada.’

Professor arvas, et esimese sammuna võiks kaaluda kergemate narkootikumide väikeses koguses valdamise dekriminaliseerimist, millele on Sootaki sõnul isiklikul tasandil toetust avaldanud ka mitmed poliitikud ja ministeeriumide esindajad.

 

Täispikk artikkel: ERR

Foto: beyondchronic.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt