Legaalseid narkootikume tellitakse internetist üha enam

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. august 2013 kell 18:32happy-pills-1

Legaalsete narkootikumide tellimine internetist ja posti teel on hüppeliselt kasvanud, samas ei saa aine tellija kunagi kindel olla, mis talle täpselt saadetakse ja milline selle ravimi toime võib olla, vahendab BNS.

 

Legaalseid narkootikume telliti interneti- ja posti teel üha võrreldes 2012. aastaga sellel aasta esimesel poolel kolm korda rohkem, teatasid ERR-i raadiouudised.

“Kui 2012. aastal on meil oma tabelites registreeritud 102 juhtumit, siis vestlesin meie postiinspektoritega ja nad väidavad, et keskmiselt nädalas 6-7 korda tuleb uusi narkootilisi aineid saata Eesti kohtuekspertiisi laborisse ekspertiisi. Kui korrutame seitsme 52 nädalaga, siis see üldarv võib olla isegi prognoositavalt üle 300, nii et kolm korda rohkem kui 2012. aastal,” ütles Piret Inkus maksu- ja tolliametist.

Narkootikume tellitakse nii Euroopast kui väljastpoolt. Inkuse sõnul on Euroopas populaarsed kohad nende ainete toomiseks Inglismaa ja Holland, samuti Poola ning väljastpoolt Euroopa Liitu Hiina ja Venemaa.

Legaalsete narkootikumide mõju tervisele ei ole lõplikult uuritud ja posti teel ravimeid tellides ei saa klient olla kindel, mida talle tegelikult saadetakse.

 

Tänavu on Eestist avastatud 23 uut n-ö legaalset narkootikumi 

Tegu on psühhoaktiivsete ainetega, mille mõju on sarnane narkootikumidega, ent kuna nende keemiline koostis erineb algupärasest ning nad ei kuulu narkootiliste ja psühhotroopsete ainete nimekirja, pole need siin ka keelatud, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kohtuekspertiisi laborisse saadetakse aastas analüüsiks uusi narkootikume kuni sadakond korda, tänavu on rohkem kui 50 korra kohta avastatud juba 23 uut n-ö legaalset narkootikumi ning see arv on aastatega aina kasvanud. Probleem on üleeuroopaline: kui 2005. aastal tuli Euroopa Liidu turule 14 uut psühhoaktiivset ainet, siis aastal 2012 oli neid juba 73.

 

 

Allikad: BNS, ERR, ERR 2, Eesti Päevaleht

Foto: empowernetwork.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt