Heldelt toetust saanud MTÜ vaigistas teised lastekaitseseltsid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. juuli 2013 kell 9:47KidKraftBackyardSandbox200130-2

Lastekaitseseltside võrgustiku ajas lõhki MTÜ Laste ja Perede Nõuandekeskus juhi Marika Ratniku seisukoht napi lastetoetuse tõstmise vastu, vahendab Eesti Päevalehte ERR.

 
“Meie põhimõte on mitte vastanduda võimule ja otsustajatele, vaid sõlmida kokkuleppeid, mis sageli peavadki olema kompromissidele minekud,” põhjendas MTÜ Laste ja Perede Nõuandekeskus (LPNK) oma otsust mitte nõuda lapsetoetuse suurendamist, vaid toetada sotsiaalministeeriumi kavatsust jätta toetus 19-euroseks ja panna inimestele kohustus käia üheksaeurost lisatoetust eraldi küsimas.

See lause saadeti vastuseks teistele lastekaitseühendustele, kes soovisid toetuste viivitamatut tõstmist – lastekaitse liit, Unicef, lastevanemate liit, lasterikaste perede liit jt.

Tänaseks lahku läinud lapse huvikaitse koja, mis ühendas loomishetkel 15 lastekaitseorganisatsiooni, asutas MTÜ Laste ja Perede Nõuandekeskus.

Tegu on üsnagi erakordse ühendusega, sest kuigi sellel on ainult üks juhatuse liige Marika Ratnik ja majandusaasta aruande järgi ka ainult üks töötaja, saavad nad avalikku rahastust samas mastis või rohkemgi kui Eesti suuremad üleriigilised lastekaitseorganisatsioonid, kus abivajajatega töötab mitmeid kümneid inimesi.

 

Täispikk artikkel: Eesti Päevaleht

Allikas: ERR

Foto: myurbanchild.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt