Oregoni osariigis vaktsineeriti lapsi kohtuotsuse jõul

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. aprill 2013 kell 12:31vaccine-cocooning2

Oregonis kaotasid vanemad kohtuasja, milles käsitleti nende õigust otsustada oma laste vaktsineerimise üle pärast seda, kui nad olid eelmisel aastal kaotanud oma laste hooldusõiguse. Lastekaitsetöötajad esitasid kohtule avalduse, milles nõuti õigust teha lastele mitmeid vaktsiinisüste ning kohtu otsuse kohaselt ei ole vanematel õigust sellest keelduda.

 

Samuti otsustati, et kuna lapsed on riigi hooldusel, siis on riigi esindajatel õigus teha nende eest kõik meditsiinilised otsused ilma vanemate nõusolekuta. Lapsed elavad praegu sugulaste juures, kuid pärast seda, kui vanematelt võeti hooldusõigus, loetakse nad riigi hooldusel olevaks.

Vanemate sõnul läheb vaktsineerimine vastuollu nende usuliste tõekspidamistega. Lapsed võeti nende käest ära põhjustel, mida selle kohtuasja materjalides ei avaldata. Praegu on lapsed siiski veel vaktsineerimata, kuna vanematel on õigus kohtu otsus edasi kaevata.

Oregonis on mitte vaktsineerida otsustanud vanemate hulk lasteaiaealiste laste puhul 5,8% ning tõenäoliselt on selle põhjuseks väga tihe vaktsineerimiskalender, mille kohaselt on lapsed teiseks eluaastaks saanud 26 vaktsiinisüsti. Võrdluseks: 1960-ndatel oli laps saanud teiseks eluaastaks neli vaktsiini.

Ka mujal maailmas suureneb vaktsiinidest keelduvate inimeste hulk, mis samas suurendab valitsuste püüdeid inimeste otsustamise õigust piirata. 2011. aastal kirjutas Oregoni osariigi kohalik ajaleht Natomase piirkonnast Sacramentos Californias, et osariigi seaduse kohaselt on alates seitsmendast klassist kohustus lapsi läkaköha vastu vaktsineerida või ei lubata neid enam kooli territooriumile – selle seaduse tõttu käisid ametnikud õpilaste kodudes, et neid vaktsineerida.

Ka meditsiinitööstus on suurendanud survet vaktsineerida, hoolimata eelmisel suvel päevavalgele tulnud ravimikompanii Merck skandaalist, kus kaks seal töötanud teadlast võltsisid teadlikult mumpsivaktsiini laborikatsete tulemusi.

2012. aasta alguses teatas Denver Post, et Colorado osariigi tervisenõukogu otsustas, et kõik tervisetöötajad peavad saama kohustusliku gripivaktsiini süsti või keeldumise korral kandma patsientidega suheldes alati näomaski. Väidetavalt on vallandatud 150 tervishoiutöötajat, kes vaktsiinist keeldusid.

 

Allikad: Examiner, Oregon Live, Natomas News, Natural News, Denver Post

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt