Rahvakogu teemaseminar keskendus parteidevahelisele konkurentsile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. märts 2013 kell 9:57 

Neljapäeval peetud neljandal Rahvakogu teemaseminaril kaaluti ettepanekuid, mida Rahvakogu veebilehel tehti ausa ja elava konkurentsi tagamiseks parteimaastikul, vahendas BNS.

 

Seminaril osalejad hindasid kõige toimivamateks ettepanekuteks erakondadevahelise konkurentsi soodustamisel partei asutamiseks nõutava liikmete alampiiri vähendamist praeguselt 1000 liikmelt ning valimiskampaaniate mahu piiramist, nii et tugevamad tegijad massiivsete kampaaniatega väiksematest üle ei sõidaks teatas teemaseminari korraldanud Eesti Vabaühenduste Liit BNS-ile..

Ülejäänud ettepanekute, näiteks valimisreklaami keelamise, asjakohasuse ja mõjususe osas jäädi seminaril skeptiliseks.

Neljapäevasel seminaril osalesid Tõnis Saarts, Tiit Riisalo, Getter Tiirik, Silver Meikar, Arne Koitmäe, Indrek Saar, Siim Tuisk, Rein Koch, Priit Toobal, Marju Lauristin, Paul Puustusmaa, Kalle Laanet, Aarne Toomsalu, Kadri Simson, Heljo Pikhof, Viiu Novik, Hannes Toomsalu, Aadu Must, Jüri Adams, Raul Rikk, Karl Samuel, Aivo Peterson, Kalle Kaljuste ja Henri Laupmaa.

Reedel toimuva viimase seminari teemaks on valimised, mille kohta tehti Rahvakogu veebilehel enim ettepanekuid ehk 631. Seminaril hakatakse hindama, kuivõrd asjakohased ja mõjusad on valija hääle kaalukuse suurendamiseks näiteks riigikogu koosseisu vähendamine või riigikogu muutmine kahekojaliseks, valimisringkondade arvu suurendamine või vähendamine, valimisnimekirjade koostamise reeglite muutmine või ka näiteks riigikogu liikme tagasikutsumise võimaldamine.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Rahvakogu

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt