Uudiseid Leedust: Rail Balticu tülidest võidab Venemaa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. veebruar 2014 kell 13:30Rail Balticu tülidest võidab Venemaa

Professor Palšaitis avaldas arvamust, et Rail Balticu tülidest, milles viimase kaikana kodaras on raudtee läbiviimine Leedus ka Vilniuse kaudu, võidab eelkõige Venemaa.

Lisaks arvamusele, et nii suure projekti juures oleks sellised soovid pidanud selged olema märksa varem, tuletab ta meelde, et Leedus kipuvad ikka strateegilised projektid tõrkuma, eriti kui need eeldavad koostööd kellegagi.

Allikas: Lithuanian Tribune

 

Leedus toetab rahvas kohtusüsteemi

Leedus on rahva toetus kohtusüsteemile aastaga pea kahekordistunud – kui 2012. aastal väitis küsitluses 26% osalenutest, et usuvad kohtuid, siis eelmine aasta oli vastavate toetajate osakaal juba 51%.

Allikas: Lithuanian Tribune

 

Leedu ja Läti välisministrid rõhutavad Euroopa Liidu idapartnerluse tähtsust

Leedu ja Läti välisministrid rõhutasid jaanuari lõpus Riias kohtudes idapartnerluse tähtsust, kuna Leedu oli äsja euroliidu eesistujamaa ja Läti saab selleks 2015. Leedu delegatsiooni külaskäigu üks eesmärke oli euroliidu eesistujamaana omandatud kogemuste jagamine. Muude küsimuste hulgas arutati ka Rail Balticut kui kolme Balti pealinna ühendavat suurt infrastruktuuriprojekti, mille juures on oluline nii projekti majanduslik tasuvus kui ka selle teostamiseks saadav asjakohane eurotoetus.

Allikas: Lithuanian Tribune

 

Foto: www.sumin.lt

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt