Galerii: Avalik koosolek ravikanepi toetuseks “Et oleks vabadus valida”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. oktoober 2016 kell 19:4114682182_10154127986508460_5796379189863150546_oTeisipäeval, 18. oktoobril toimus Tallinnas Tammsaare pargis avalik koosolek ravikanepi toetuseks, kus võtsid sõna Madis Masing Eesti Kanepiliidust, ravikanepi-poliitika reformimist toetava rahvaalgatuste eestvedaja ja Erakond Eestimaa Rohelised aseesimees Züleyxa Izmailova, muusik Jaan Tätte juunior ehk Meisterjaan, fotograaf Sten Roosvald, Telegrami peatoimetaja Mariann Joonas ja vaba mikrofoni ajal ka mitmed teised koosolekul osalejad.

 

Miitingu eesmärk oli avaldada toetust ravikanepi kättesaadavuse parandamiseks ja sellega seotud seaduste ja süsteemide reguleerimiseks. Koosoleku juhataja Madis Masing tutvustas põgusalt kanepi ajalugu, inimese endokannabinoidsüsteemi (loe sellest pikemalt näiteks MTÜ Ravikanep juhatuse liikme Mart Kalveti artiklist) ning andis ülevaate ka karistus- ja vanglasüsteemist. Züleyxa Izmailova rääkis, kuidas tema läbi väga isikliku kogemuse ravikanepini jõudis ja seeläbi n-ö kanepiaktivistiks hakkas, lisaks kogus ta allkirju ravikanepi petitsioonile (võimalust selleks kasutas paarkümmend inimest). Izmailova viitas ka hiljutisele Emori uuringule, mille kohaselt 67% Eesti elanikest toetab kanepituru riiklikku reguleerimist. Samuti sai nii tema kui Masingu poolt ära märgitud, et paljud seadusloomega seotud poliitikud on ise kirglikud (ravi)kanepi tarvitajad.

Nii Masing, Izmailova kui ka Mariann Joonas pöörasid tähelepanu Janek Hiietile, kelle üle koosolekule järgneval hommikul haigetele kanepiõli vahendamise eest kohut peeti (Janek on eeluurimisvanglas olnud alates mai lõpust ja 19. oktoobril toimunud istungil tehti teatavaks, et kohtuotsus selgub alles 9. novembril – toim.) ja avaldasid kahetsust, et Hiiet ja paljud teised inimesed on aegunud seadustele jalgu jäänud. Nagu tõdes Sten Roosvald: “Näidake mulle üht täiskasvanud inimest, kellel on õigus teisele täiskasvanud inimesele loodust keelata? Kõik peaksid vastutama enda eest, kõik algab isiklikust vastutusest.” Meisterjaan aga arvas, et massilist kanepitarbimist ta heaks ei kiidaks, kuid raviotstarbel peaks see taim kindlasti kõigile abivajajatele kättesaadav olema. Lisaks mängis ta ühe techno-hõngulise parmupilli-soolo.

Teised koosolekul osalejad rääkisid samuti kehtiva korra absurdsusest ning kanepi raviomadustest ja tõid ka elulisi näiteid, millega olid ise kokku puutunud. Sõbraliku vibe´iga sündmusest võtsid täispikkuses (1,5 tundi) osa 30 inimest, lühemalt jäid peatuma ~100 inimest. Tegemist oli suitsetamise-, alkoholi-, ja vägivalla vaba koosviibimisega.

 

Fotod: Sten Roosvald, Madis Masing, Caroleine Jyrgens

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt