Septembris toimub Los Angeleses suur vaimsuse ja psühhedeelia konverents

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. juuli 2015 kell 19:04Septembris USA-s toimuv Visionääride Konvergentsi nimeline konverents uurib šamanismi, spirituaalsust ja teadust, vaadates lähemalt psühhedeelseid meditsiinilisi ja nägemusi pakkuvaid taimi nagu psilotsübiini seened, kanep, ayahuasca, peyote, iboga ja San Pedro kaktus. Loodusliku ravi ja isikliku kasvu teemadel võtavad sõna visionäärid, arstid, teadlased, ravitsejad, vaimsed teejuhid ja terapeudid.

 

25.–27. septembril toimub USA-s esimene omalaadne konverents, mis toob kokku psühhedeelia, vaimsuse ning loodusliku tervenemise huvilised. Korraldajate sõnul uuritakse konverentsil inimeste ja jumalaga kokkukuuluvustunnet loovate taimede lõimumist, austatakse traditsioone ning avastatakse uusi mehhanisme 21. sajandil tervenemiseks, meditsiiniks, isiklikuks kasvamiseks, integratsiooniks ja nägemuslikeks kogemusteks. Ühtlasi pakutakse võimalust tunnistada laienenud teadvuse üha suurenevat esilekerkimist ning muutust inimliku ühtsuse poole nii kehas, vaimus, hinges, kultuuris kui ka kogukonnas. Selle kõige jaoks on korraldatud loenguid, esitlusi, töötubasid, foorumeid, dialooge, kunstigaleriisid ja palju muud.

Konverentsil võtavad sõna väga paljud oma ala spetsialistid: näiteks etnobotaanikud räägivad taimede meditsiinist ning nägemuslike taimede traditsioonilistest šamanistlikest ja ajaloolistest kasutusvõimalustest. Arstid ja teadlased jagavad infot psühhedeelikumide ja nägemusi loovate taimede kliiniliste katsete ja uurimuste kohta ning antropoloogid arutlevad neid taimi rakendanud kultuuride üle. Lisaks võtavad sõna ravitsejad, vaimsed teejuhid ja šamanismi harrastajad ning terapeudid annavad nõu oma kogemuste integreerimiseks, eneseteadlikkuse suurendamiseks ning võimestatud otsuste langetamiseks.

Ürituse korraldajad rõhutavad, et nad ei julgusta inimesi kasutama asjakohaseid taimi ning aineid, olgu need mingis piirkonnas seaduslikud või mitte. Seetõttu meenutatakse, et konverentsil ei ole lubatud otsida ega pakkuda mitte mingisuguseid aineid: illegaalsete ainete (sealhulgas kanepi) kaasatoomine, ostmine, müümine, edasiandmine või selle hankimiseks vajaliku info vahetamine viib konverentsilt väljaviskamiseni. Korraldajate sõnul on konverentsi rõhk nägemuslikul ja psühhedeelsel haridusel ning teaduse, vaimsuse, religiooni ja poliitika reformidel.

Visionääride Konvergents toimub Los Angeleses Big Art Churchis, aadressil 4975 West Sunset Boulevard. Kolmepäevase konverentsi pileti hind on 326 dollarit, millele lisandub 9-dollariline käitlustasu. Hinna sees on pääse kõigile konverentsidele, foorumitele, esitlustele, kerged snäkid reedel, kerge hommikueine laupäeval ja pühapäeval ning pärastlõunane kohv ja tee nii laupäeval kui ka pühapäeval.

 

Allikas ja lisainfo: PlantTeachers

Fotod: openmindtrips.tumblr.com, medicinehunter.com

 

Toimetas Allar Pajuste

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt