Eestis avatakse maailma esimene üleriigiline elektriautode laadimisjaamade võrk

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. veebruar 2013 kell 11:37 

Täna avatakse kasutamiseks maailma esimene üleriigiline elektriautode 151 kiirlaadijast moodustuv laadimisjaamade võrgustik.

 

“Mugavad laadimisvõimalused on üheks peamiseks eelduseks, et üha enam eestlasi otsustaks tulevikus säästliku elektriauto kasuks. Lisaks peab aga kogu meie transpordipoliitika toetama seda, et kõige lihtsam ja odavam oleks liikuda just keskkonnasõbralikel viisidel,” ütles keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.

“Kusagil mujal maailmas pole rajatud üleriigilist laadimisvõrku. Võrgu rajamine on toimunud tihedas koostöös rahvusvaheliste suurkorporatsioonidega ABB ja Mitsubishi Corporation, mis on andnud meile märkimisväärse kogemuse ja võimaluse rääkida kaasa elektriautode valdkonna arengus laiemalt. Töötav laadimisvõrk annab meile võimaluse olla uute tehnoloogiate väljatöötamise juures,” ütles laadijate võrgu tellinud KredExi juhataja Andrus Treier.

 

Laadimisvõrgu kasutamiseks tuleb iseteenindusveebis www.elmo.ee sõlmida kasutusleping. Kiirlaadijaga saab elektriauto akud täita 80-90% ulatuses ning sõltuvalt automargist võimaldab see Eestis müügil olevate mudelite puhul läbida kuni 140 kilomeetrit. Kiirlaadijaid on kasutatud laadimiseks enam kui 8300 korral, kõige aktiivsemalt on kasutatud Tartus asuvaid kiirlaadijaid.

 

Lisainfo:  www.elmo.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt