Heinz Valk: võiks kaaluda riigikogu liikmete arvu vähendamist 61-le

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. aprill 2013 kell 14:46 

Kunstnik Heinz Valk märkis loominguliste liitude juhatuste ühispleenumi 25. aastapäeva tähistamisel, et Eesti vajab muudatusi mitmetes senistes aluspoliitikates, mis on riigi jätkusuutlikkust pidurdama hakanud, vahendas ERR.

 

“Ei teeks ka paha, kui võtta arutusele Lennart Meri viimane soov riigikogu liikmete arvu vähendamiseks 61-le. Kas on riigile vaja pelgalt parteinimekirjade abil sinna veetud parteile kuulekaid, kuid riigile tulutuid nupulevajutajaid?” küsis muu hulgas “Ükskord me võidame niikuinii!” hüüdlausega ajalukku jäänud Valk.

Heinz Valk kutsus üles ka sisepoliitiliste arusaamade laiemale korrastamisele: “Tasuks vaagida, kas on mõistlik meie parteiliidrite “mina sinuga ei mängi” -liivakastimentaliteet või ühe partei ideoloogia betoneerimine ainuõigeks ja Päikese kustumiseni kestvaks. Demokraatia eeldab koostööd ka erinevate ideoloogiate vahel ja avatud diskussiooni, mitte teerulliga üle oponentide sõitmist.”

 

 

Loe pikemalt: ERR

Foto: Haabersti Sotsiaalkeskus

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt