KUUM! Vaktsiini-kommentaar, mille avaldamine Maalehes/Delfis ära keelati

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. mai 2024 kell 14:24Fotokollaaž: andreusK / Getty Images + DAPA Images + Maalehe logo + Delfi “pandeemia”-logo + VLVÜ + Canva.com

Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühing (VLVÜ) jagab värskes Facebooki grupis “Ravimite ja vaktsiinide kõrvaltoimed vol. 2” hiljutist kogemust Maalehega, nimetades seda “ajakirjandusvabaduse“ musternäiteks. Ühinguga võeti ühendust 12. aprillil ning ajakirjanik rõhutas, et tema jaoks on ükskõik mis teema puhul oluline anda sõna kõigile osapooltele. Paraku on 2. mail Maaleht.Delfi.ee-s ilmunud artiklist ühingu vastus välja jäetud ning sissejuhatuses rõhutatakse, et “Eestis on praegu välditavate nakkushaiguste vastu kaitseta u 25 000 last (kuigi vaktsineerimata ei võrdu kaitseta olemisega – toim.) ning nenditakse, et vaktsineerimine vähenes järsult COVID-19 pandeemia ajal, kui inimestel kadus vaktsiinide vastu usaldus.

 

VLVÜ kirjutab: 

Maalehe ajakirjanik võttis hiljuti kontakti Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate ühinguga ja soovis meie arvamust küsimusele, miks on Eestis 25 000 last vaktsineerimata.

Ajakirjanik teatas, et ühingule on eraldatud kuni 2000 tähemärki. Saatsime vastuse ära ja saime kinnituse, et ainuke, mis meie vastusest avaldamisele ei lähe on lõik, mis puudutas dr Paul Thomase uuringut. Hästi, jäime ootele. Ja tulemus – ilmus artikkel kus toimetaja otsusel keelati vaktsiinikahjudest ja uuringutest kirjutada ning meie ühingu nime mainida.

Siinkohal avaldame teksti, mida Maaleht (Delfi) ei nõustunud avaldama, samas tuleb vaktsiinipropaganda tellimusartikleid ja reklaame uksest ning aknast:

MTÜ Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühing koondab lapsevanemaid, kes on varasemalt kohusetundlikult oma lapsi vaktsineerinud, kuid kelle lapsed on saanud vaktsiinidest tõsise eluaegse tervisekahjustuse.

Interneti leviku ja keeleoskuse tõttu on kogu uuem teadusinfo vabalt kättesaadav. Vanemad on aasta-aastalt järjest teadlikumad ja teevad enne lapse sündi põhjalikult kaalutletud otsuse, mistõttu on vaktsineerituse aste ühiskonnas langustrendis.

Meie ühingusse kuuluvad lapsevanemad on põhjalikult tutvunud vaktsiinide infolehtedega, tutvunud loetletud kõrvalmõjude nimekirjaga ja mõistnud, et vaktsiini kõrvalmõju ei pruugi olla vaid väike palavik ja punetus süstekohal. Paljud meie ühingu liikmetest on süvenenud ka vaktsiine puudutavatesse teadusuuringutesse ning mõistnud, et kõik ei ole nii must-valge kui vaktsiinimüügi reklaamlehelt lugeda võib. Muidugi tahaksime kõik turvalist vaktsiini, mis meid terved hoiaks, kuid kahjuks ei ole sellist toodet olemas.

Kõikidel vaktsiinidel on riskid ning meie ühingu liikmete arvates peab risk ja kasu olema tasakaalus. Pannes kaalukausile vaktsineerida või mitte ja arvestades, et tänapäeva arenenud meditsiini, hügieeni ja toitumise juures on enamus vaktsineeritavaid lastehaigusi lühiajalised ja need on ravitavad, ei soovi meie ühingu liikmed riskida vaktsiinide võimalike eluaegsete kõrvalmõjudega, millega meie vanemad lapsed on kokku puutunud.

Samuti oleme oma tutvusringkonnas ringi vaadates märganud, et vaktsineerimata lapsed on igapäevaselt tervemad kui vaktsineeritud lapsed. Eriti torkavad vaktsineeritud laste hulgas silma pidevad hingamisteede haigused, kõrvapõletikud, käitumishäired ja autoimmuunhaigused (sh allergiad). Väga paljudel peredel on tekkinud ka oma isiklik kogemus veendudes, et nooremad vaktsineerimata lapsed on palju tervemad, võrreldes vanemate vaktsineeritud lastega.

Seetõttu oleme arvamusel, et liigne immuunsüsteemi koormamine varases elu alguses võib hoopis teha karuteene, seda enam, et lastele manustatavate vaktsiinide arv on ajaga väga palju kasvanud (kuni 2 eluaastani saab tänapäeva laps 31 vaktsiinidoosi).
https://www.vaktsiinikahjustus.com/olulised-faktid (viimane slaid)

Selle kohta on avaldatud ka mõningaid teadustöid. Näit dr Paul Thomas, MD, on oma praksise siseselt teinud kokkuvõtva võrdluse vaktsineeritud laste/vaktsineerimata laste tervise osas, ning leidnud, et lastel, kes on oma vaktsiine edasi lükanud või kes pole neid üldse teinud, on üldine tervis parem. Neil on vähem allergiaid, astmat, autoimmuunhaigusi ning kõrvapõletikke. Propageerides vaktsiinide ajas edasi lükkamist, on ta kohanud palju vastuseisu tulihingeliste vaktsiinide pooldajate poolt. Kahjuks kogevad vaktsiinide ohtude teemal rääkivad teadlased niivõrd palju tsensuuri ja tühistamist, et enamus teadlasi seda teemat väldib üldse, et oma karjääri hoida.

Suur probleem on ka see, et arste ei õpetata ära tundma vaktsiinide kõrvalmõjusid vaid torkab silma, et nende koolitus meenutab pigem ravimifirmade müügiesindajate koolitust, kus kasud kiidetakse taevani ning ohtudest ei räägita.

Tänu koroonavaktsiinide kõrvalmõjudele sai ühiskond üleüldiselt teadlikumaks, et vaktsiinidel esineb kõrvalmõjusid, sealhulgas tõsiseid, eluaegseid kuni surmajuhtumiteni välja.

Mujal arenenud riikides moodustati esimesed vaktsiinikahjustuste kompenseerimise riiklikud fondid juba 1960-ndatel aastatel. Meil Eestis on viimane aeg avalikult tunnistada, et laste vaktsiinidel esineb täpselt samamoodi väga tõsiseid kõrvalmõjusid ning ühiskond ei tohiks kannatanuid naeruvääristada.

Pilt: VLVÜ

 

Kommentaaris Telegram.ee-le tõdesid Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühingu esindajad, et nendega ühendust võtnud ajakirjanik pole esimene, kes siiralt on loo teinud ja tal ei lubata seda avaldada: “Loodame, et ajakirjanikud hakkavad ka lõpuks aru saama, mis meie riigis toimub ja kuidas sõnavabadust ei ole olemaski!”

Nad lisasid, et kuna VLVÜ sõnavõtud näivad peavoolumeedias olevat keelatud, siis ilmselt “vaktsiinides kahtlemine on kuritegu”. “Kui just kahtleja ei väljenda ennast liiga labaselt ja emotsionaalselt, et teda saaks kohe lamemaalaseks tembeldada,” nendivad nad lõpetuseks irooniliselt.

 

Allikas: VLVÜ FB postitus, vestlus VLVÜ esindajatega

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt