Lageraieid piirav petitsioon sai esimese nädalaga nõutavad 1000 allkirja täis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. september 2018 kell 9:59Üleeelmisel laupäeval kodanikuühenduse Eesti Metsa Abiks (EMA) algatatud rahvapetitsioon, millega soovitakse mitmeid loodussäästliku metsamajandamise võtteid laiemasse tarvitusse võtta, on nüüdseks kogunud interetis üle 1000 allkirja, mis tähendab, et Riigikogu peab selle kindlasti arutusele võtma. Sellegipoolest jääb petitsioon veel detsembri keskpaigani üles, sest eesmärgiks on poliitikute tähelepanu kindlustamiseks koguda vähemalt 10 000 allkirja.

 

Allkirju kogutakse kampaania raames ka paberkandjal, muu hulgas EMA poolt korraldavatel püsimetsapäevadel, millest esimene toimus kampaania alguspäeval Klooga metsa serval. Soomes 50 000 häält kogunud rahvusvahelise kampaania „Lageraied ajalukku“ Eesti versioon käsitleb lageraiete olulist piiramist riigimetsades, samuti üleriigilise loomade- ja lindude pesitsusaegse raierahu kehtestamise vajadust, looduslike pühapaikade inventeerimist ja kaitse alla võtmist, looduskaitsealade terviklikkuse tagamist ja vähekindlustatud inimestele kättesaadava hinnaga küttepuude võimaldamist.


Allikas: EMA

Foto: sciencing.com

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt