Uudiseid Leedust: president kritiseeris riigiteenistujate palgatõusu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. detsember 2013 kell 13:18Leedu president kritiseeris poliitikute palgatõusu

Leedu president kritiseeris avalikult poliitikutele järgmiseks aastaks eelarvesse plaanitud palkade tõusu. Tema hinnangul oleks valitsus võinud kaaluda võimalusi jätta tõstmata palku nendel, kes ühiskonna üldise toimetuleku taustal saavad niigi väga kõrgelt tasustatud oma töö eest.

Tegelikult on tegemist konstitutsioonikohtu otsuse – et 2009. aastal vähendati riigiteenistujate palku ebaseaduslikult – alusel palkade kunagise taseme taastamisega.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Seimiliige võib kaotada puutumatuse

Leedus on mõnda aega käinud protsess seimiliikme Neringa Venckienė ümber seoses ühe ränga kriminaalkaasusega. Nüüd on USA-sse pagenud ja tagaotsitavaks kuulutatud poliitiku suhtes leitud alus ka tema parlamendiliikme puutumatuse kaotamise protsessi alustamiseks, kuna Venckienė ei ole pikemat aega ehk alates aprillist seimi töös osalenud.

Allikas: Delfi.lt

 

Kliimateadlased hoiatavad tormide tugevnemise eest

Leedu kliimateadlased hoiatavad globaalse soojenemise tulemusel toimuva tormiiilide tugevnemise eest, mis tundub paradoksina, kuna samal ajal kinnitavad nad, et tuulte keskmised kiirused oluliselt ei kasva.

Nii ongi asjaolude tegelik seis selline, et kui inimesed räägivad aina kõvemini puhuvast tuulest, siis tegelikult püsib tuulte keskmine kiirus üsna tavapärasel tasemel, kuid märgatavalt on muutunud rajumaks kõikumised looduses toimuvate ekstreemnähtuste osas ehk tormid on muutunud ja muutuvad aina rajumaks.

Allikas: Delfi.lt

 

Foto: ejc.net

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt