Uudiseid Leedust: euroteele ilmusid sisetõrked

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. jaanuar 2014 kell 11:20Leedu euroteele ilmusid sisetõrked

Leedu rahandusminister tõdes 2013. aasta eelarve täitumist kommenteerides, et üldjoontes summeerus kõik vastavalt plaanidele, kuid käibemaksus ja aktsiisides jäädi plaanile alla. Minister rõhutas, et maksud ja aktsiisid ning varimajandus on need küsimused, mis võivad lahendamata jäädes kujutada endast ohtu Leedu sujuvale eurole siirdumisele.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Kura säär saab silla

Kura säär otsustati Leedu poolel ühendada mandriga lisaks praamidele ka sillaga, kuigi arutlusel oli ka tunneli variant. Põhiliseks takistuseks püsiühenduse suhtes otsustamiseks oli keskkonnakaitsjate vastasseis, kes on mures poolsaarel paikneva UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluva rahvuspargi pärast.

Allikas: Delfi.lt

 

Venemaa pehme mõju Leedule jätkub

Rahvusvaheliste suhete analüütik Andrei Maewski avaldas oma nägemuse, kuidas jätkub Venemaa pehme mõju Leedule nii majandus-, kultuuri-, kui meediasfääris, kuna tema arvates Leedus pannakse liiga palju rõhku ja pööratakse liiga palju tähelepanu ametlikele ja formaalsetele suhetele ning nendega kaasnevale mõjule.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Foto: albionmich.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt