Uudiseid Leedust: Vilnius plaanib trammide kasutuselevõttu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. jaanuar 2014 kell 13:08Vilnius plaanib trammide kasutuselevõttu

Leedu pealinn on seni ainus Balti pealinn, kus puudub trammiliiklus, kuid see paistab tulevikus muutuvat. Hoolimata seni toimunud aktiivsest diskussioonist antud teemal on Vilniuses kiirtrammiliini planeerimine nüüd käivitunud täie hooga ja juba käib ka vastavas koridoris kinnistutega tegelemine.

Eurotoetuse abil ehitatav esimene kiirtrammitee peaks Vilniuses avatama 2016. aastal.

Allikas: Delfi.lt

 

Fotonäitus maadiskodest teeb Leedul margi täis?

Kui Ühendriikides ja Leedus elav välisleedulane Andrew Miksysavas avas näituse fotodega, mida ta oli teinud kümmekond aastat Leedu maapiirkondade diskodel, siis tekitas see Leedus üsna terava mahategemise, kuna enamiku arvates teeb fotodel näha olev Leedul “margi täis”.

Fotokunstnik ise oli omakorda vastava reaktsiooni tõttu šokis, kuna tema arvates näitas üldsuse reageering, et Leedus valitseb maapiirkondade eluolu ja seal elava ühiskonnaosa olemasolu eiramine ja eitamine.

Allikas: Delfi.lt

 

Leedus on 2014. aasta Orsha lahingu aasta

Leedus nimetas Seimas (parlament) tänavuse aasta Orsha lahingu aastaks, kuna septembris möödub 500 aastat sellest Leedu ajaloo seisukohalt olulisest sündmusest. Nimelt võitsid 1514. aastal Leedu väed koos poolakatega praeguse Valgevene aladel Moskva jõude Neljandas Moskva-Leedu sõjas (1512–1522), võideldes idast tuleva surve vastu.

Leedus tõstetakse sel aastal esile ka muid ja rahumeelsemaid teemasid – Kristijonas Donelaitis, teater, Leedu laulupeod ja laste tervis.

Allikas: Lithuania Tribune

 

 

Foto: Jean Pierre Vergez

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt