Uudiseid Leedust: pooled valitsuse liikmed on pürgimas Brüsselisse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. detsember 2013 kell 13:14Pooled valitsuse liikmed on pürgimas Brüsselisse

Europarlamendi valimisteks valmistuvas Leedus on selgunud, et Leedu sotsiaaldemokraatide liidrid on pea täies koosseisus pürgimas Brüsselisse ja nii võib peaaegu pool praegusest valitsusest ühtäkki ära kolida. Nimelt on seitsmest sotsiaaldemokraatide ministrist viis ja 40 parlamendiliikmest 23 teatanud enda kandideerimisest.

Allikas: Delfi.lt

 

Leedu elanikud ei ole oma tervisega rahul

Leedu elanikud ei ole oma tervisega rahul, kuna ainult 46% väljendab oma tervisliku seisundi osas rahulolu, mis on aga Euroopa mastaabis üks kehvem vastav näitaja. Nimelt on euroliidu terviserahulolu protsent meeste hulgas 70 ja naistel 65% – tipus Iirimaa (84%), Šveits ja Rootsi (80%) ning lõpus peale Leedu Läti (47%) ja Horvaatia (45%).

Allikas: Delfi.lt

 

Leedu piiskopid kutsusid üles palvetama Ukraina rahva toetuseks

Leedu katolik kirik tegi avalduse, milles kutsus Leedu elanikke üles palvetama Ukraina rahva toetuseks. Avalduses märgiti ära toetust vajavate ukrainlaste demokraatia- ja euroliidupüüdlusi, vabadust, iseseisvust ja euroopalikke kristlikke põhimõtteid.

Allikas: Lithuania Tribune

 

 

Foto: studentthinktank.eu

 

Toimetas Ain Hinsberg *

 

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt