Briti ja USA luureteenistused otsivad terroriste ka võrgumängijate seas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. detsember 2013 kell 9:02Suurbritannia ja USA luureteenistused on jõuliselt nuhkinud võrgumängijate järele, selgub The Guardiani valduses olnud materjalidest, mis avaldati 9. detsembril samaaegselt ka The New York Timesis ja ProPublicas. The Guardian avaldas lisaks NSA dokumendi, mille alusel saab võrgumängijate seas terroriste tuvastada.

 

USA riikliku julgeolekuagentuuri (NSA) dokumendi kohaselt tuleb veel eriti jälgida igasugu lennusimulaatoreid ning tuuakse välja, milliseid võrgumänge mängivad Al Qaeda, Hezbollah´ ja teiste kurikuulsate terrorivõrgustike liikmed. Pahalastena on ära mainitud ka Hiina häkkerid ja Iraani tuumateadlased.

Artiklite kohaselt nuhiti selliste ülipopulaarsete võrgumängude nagu World of Warcraft, Second Life või terve Xboxi mänguvõrgustiku kasutajate järele, viimaseid on kokku 48 miljoni ringis.

Informatsiooni kohaselt tegutses virtuaalmaailmades korraga koguni niivõrd palju luureagente, et nende ohjeldamiseks pidi loodama spetsiaalsed regulatsioonid. Nimelt tekkis oht, et agendid hakkasid juba teineteise järgi luurama ja nii pidi projekti lisama veel agente, kes omakorda jälgiksid, et seda ei juhtuks.

Ometi ei selgu dokumentidest, et võrgumängijate järele luurates oleks kunagi mõnda terrorirünnakut nurjatud, samuti ei ole ühtegi kindlat tõendit, et terroristid võrgumänge suhtluskeskkonnana kasutaksid. Seega tekitab säärane nuhkimine tõsiseid privaatsusalaseid küsimusi.

Telegram soovitab kõigil lugeda ka TPP (Trans-Pacific Partnership) kohta, mis on ACTA järglasena uueks ohuks sõna- ja internetivabadusele.

 

Allikad: BNS, Guardian, Guardian 2

Pilt: wallsave.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt