Video: 9/11 ettekäändel katsutakse turvakontrollis läbi ka mudilasi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. aprill 2014 kell 11:40tttt-555x3799/11 rünnaku järgses maailmas on hirmu terrorirünnakute ees ka üsna palju võimendatud. Riikliku julgeoleku tagamine on saanud justkui võlusõnaks, mis õigustab muidu vastuvõetamatuid õiguste ja privaatsuse rikkumisi.  USA lennujaamades toimuva kontrolli absurdsusest kirjutasime veebruaris. Nüüd on Youtube’is levima hakanud video, mis näitab, kuidas turvakaalutlustel otsiti läbi ka 2-aastane laps ja 6-aastane laps, sest nende ema nimi oli nn punases nimekirjas.

 

Video juurde lisatud teksti kohaselt teostas USA transporditurvalisuse amet (TSA) laste läbiotsimise, sest nende ema nimi oli  TSA punases nimekirjas ning lapsed olid temaga koos. Peale keha läbipatsutamise otsiti laste kätelt ka lõhkeainete jälgi.

Videos nähtu põhjal võib öelda, et nende laste läbikatsumisega rikkusid turvatöötajad TSA enda kehtestatud reegleid. 2011. aastal tekitas rahva hulgas suurt pahameelt järjekordne video sellest, kuidas TSA töötajad otsisid läbi väikelast ning agentuur põhjendas seda oma poliitika näilise reformimisega. Nimelt otsustati, et alla 12-aastaste laste puhul tuleb neid kontrollida skannerite või röntgenseadmetega, mitte läbi katsuda. TSA kodulehel väidetakse aga, et tehtud muudatus vaid vähendab läbikatsumise võimalust, mitte ei välista seda.

Vastuolu ameti kommunikatsioonis ilmneb näitleja Alec Baldwini 5-kuuse tütre väidetav läbikatsumise juhtum, mille kohta USA sisejulgeolekuministeerium kommenteeris, et TSA ei katsu läbi alla 12-aastaseid lapsi. Olgu paberil reeglid kuidas on, videos nähtud kahele lapsele röntgeni või skanneri läbimise võimalust ei pakutud.

See video on järjekordne näide sellest, et “riikliku julgeoleku” nimel ollakse valmis nihutama seaduse piire oma suva järgi. Samuti näitab see reaalsust, kus vabaduse maal diskrimineeritakse inimesi pelgalt nende nime ja sugulassidemete tõttu.

 

 Allikad: Infowars, Daily Mail

Foto: surenews.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt