Politsei sai Tallinnas löökaukude tõttu kuuga üle 200 väljakutse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. märts 2013 kell 13:29hole-in-the-road-dreams

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) Põhja prefektuur sai veebruari jooksul Tallinnas lagunenud tänavate tõttu üle 200 väljakutse, mis on aastatagusega võrreldes enam kui neli korda rohkem, vahendas BNS.

 

Kokku sai politsei veebruaris 224 väljakutset, mis olid seotud löökaukudes viga saanud sõidukitega, ütles PPA pressiesindaja Andres Sang. Mullu veebruaris oli sarnaseid väljakutseid enam kui neli korda vähem, ehk 48. “Kindlasti on tänavune suurem number vähemalt osaliselt seotud ilmastikuga, tänavu läks ilm varem sulale. Samas eelmisel aastal ei tulnud ka järgmistel kuudel nii suurt väljakutsete arvu,” ütles Sang.

Tallinna teed ja tänavad on käesoleval talvel lagunenud sedavõrd, et paljudel suurtel tänavatel on piiratud kiirust isegi kuni 30 kilomeetrini tunnis ja paigaldatud enam kui 2000 ebatasase tee eest hoiatavat ajutist liiklusmärki.

Juristide kinnitusel tuleb auto löökaugus lõhkumisel kindlasti kutsuda kohale politsei, kes fikseerib olukorra. Alles pärast seda on sõidukijuhil alust esitada tee omaniku vastu kahjunõue ja pöörduda vajadusel kohtusse.

Tallinna tehnikaülikooli spetsialistide hinnangul peaks Tallinn olukorra parandamiseks kulutama teede remondile praeguse 7 miljoni euro asemel hinnanguliselt 37 miljonit eurot aastas. Tänavu linna eelarves kõigi teede remondiks ette nähtud 7 miljonile eurole lisandub aga veel 12 miljonit, mis on ette nähtud Ülemiste liiklussõlme ehituse tarbeks.

 

Allikas: BNS

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt