Lugejad: Kas rahva esindaja Varro Vooglaid on pahane, kui rahvas soovib, et teda esindatakse?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. detsember 2023 kell 16:50



Foto: ekraanikuva

Eile oli eetris Objektiiv.ee saade “Fookuses“, kus portaali peatoimetaja Markus Järvi ja Riigikogu liige Varro Vooglaid arutlesid Eesti poliitilise kriisi ja WHO pandeemialepingute teemadel. Telegrami toimetusele kirjutas eile õhtul ja täna hommikul kaks Varro (seni?) tulihingelist pooldajat, kes tundsid end puudutatuna, kui rahvasaadik pisendas saates WHO pandeemialepingu tõttu riigikogu poole pöördujaid. Nimelt ütles rahvasaadik sisuliselt, et kuna opositsioon ei saa midagi teha, siis intelligentsetel inimestel ei pruugiks seda ka paluda.

 

Vooglaiu täpne sõnastus kõlas: “Pöördutakse pidevalt opositsiooni saadikute poole, et tehke nüüd midagi ja tehke midagi. Siis see on nagu täiesti valesti adresseeritud. Opositsiooni saadikul ei ole mitte midagi võimalik rohkem teha, kui sel samal inimesel tänavalt… selleks, et muuta Eesti poliitikat WHO suunal. Ma ei tea, et kuidas nii lihtsatest asjadest sageli aru ei saada. Isegi inimeste puhul, kes pealtnäha vaatad, on ju intelligentsed inimesed. Et mida siis opositsiooni saadik peaks saama teha. Saad sa mulle öelda?”

 

Ühe Telegramile kirjutanu sõnul haavas teda see sõnavõtt väga, kuna tema teada on viimati sel teemal Riigikogule kirjutanud tervelt kaks arste, teadlasi ja teisi eksperte koondavat ühingut (MTÜ Ühinenud Meedikud ja Teadlased ning World Council for Health Estonia MTÜ – toim.), kes kindlasti ei pöördunud vaid opositsioonipoliitikute poole, vaid kõikide Riigikogu liikmete poole.

Teine aga nentis kurvastades, et valis Varrot ja mõistab täiesti, et opositsioonis olemine võib muuta jõuetuks ja isegi küüniliseks, aga kas siis rahvasaadiku üks ülesanne ei olegi esindada rahvast ja rahva soove ka teistele riigikogu liikmetele ja valitsusele edastada?

 

Varro Vooglaid on nõus, et WHO lepingud sisaldavad ohu märke ja kindlasti on vaja neile vastu seista

Samas tõdes ta, et seda ikkagi juhul, kui valitsuses on liberaalid, sest kui peaministriks oleks Martin Helme, siis tema ei lubaks WHO lepinguid sellisel kujul Eestis rakendada, kuna meil ikkagi kehtib EV põhiseadus (kas Varro on unustanud, kui “pingasalt” põhiseaduse täitmist koroona-ajal järgiti?).

Telegram.ee soovib siinkohal meelde tuletada, et kuigi Martin ei olnud nn esimese laine ajal peaminister, olid nii tema kui ka Mart Helme ja veel mitmed EKRE poliitikud valitsuses ja parlamendi koalitsioonis. Mitte keegi neist ei püüdnud takistada üle-võlli piiranguid ja Saaremaa ära lõikamist 2020. aasta varakevadel, vaid pigem kiitsid sellele tsirkusele takka. Samuti ei muutunud midagi nn teise laine ajal, mille esimesel poolel EKRE samuti veel valitsuse liige oli.

Nii Järvi kui Vooglaid avaldasid saates lootust, et ka teised riigid võiksid olla konservatiivide eesvedamisel WHO lepingute eest kaitstud. Ilmselt on ununenud, et Ungari peaminister Viktor Orban ütles 2021. aasta lõpus: “Anti-vakseid peaksid aru saama, et nad kas vaktsineerivad või surevad” või et Donald Trump lubas vajadusel kaasata sõjaväge vaktsineerimisagenda elluviimiseks ja tema administratsioon teostas sotsiaalmeedias plaandeemia-tsensuuri.

Apppiii, Telegram! Saage juba üle! Alguses keegi ei teadnud ju sellest pandeemiast midagi ja nüüd räägib EKRE hoopis teist juttu,” kõlavad nüüd mitmed vihased kommentaarid. See kõik võib nii olla. Aga paraku on mul selgelt meeles, mida ütles meile Martin Helme isiklikult enne viimaseid Riigikogu valimisi Telegrami Podcastide salvestuste ajal: lõppkokkuvõttes räägitakse ja tehakse seda, mida valija tahab kuulda. Seega – kui peaks juhtuma, et EKRE valija soovib Martin Helme valitsuses / peaministri ametis olles mõne WHO väljakuulutatud “pandeemia” tõttu piiranguid, maske, vaktsiine vms, siis miks me peaksime kahtlema, et valija seda ka saab?

Allakirjutanul isiklikult tekkis ülalolevat videolõiku vaadates déjà vu 2021. aasta kevadel toimunud NETS-i muudatuste vastase riigikogu liikmetele kirjade saatmise aktsiooniga. Tol korral tunti muret selle üle, et terviseamet ja politsei võivad saada rohkem võimu, kui ühes demokraatlikus riigis kohane. Ja ka siis olid mitmed riigikogu liikmed pahased, et neil midagi teha palutakse – kirjutasin sellest artiklis “Toompeal istuvad rahvaesindajad on pahased, et rahvas soovib enda esindamist“.

 

PS. Loodan, et oma tööd südamega võttev Varro Vooglaid ikkagi jätkab hoolimata mõttetuna näivast opositsioonis istumisest WHO lepingute teemalist (loe: vastast) tegevust, milles ta seni on südikalt osalenud.

Ja tänud Markusele põhjalike WHO-teemaliste intervjuude eest (link 1, link 2)!

 

Allikad: Objektiivi Youtube “FOOKUSES | Poliitilisest kriisist ja WHO pandeemialepingutest” (12.12.2023), Telegram.ee lugejate kirjad

 

Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt