NATO hävitajad teevad Eesti kohal madallende

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. juuli 2013 kell 9:02 

Prantsuse hävitajad Mirage F-1 teevad kolmapäeval ja neljapäeval Eesti õhuruumis madallende. Hävitajad lendavad kolmapäeval Kesk-, Lääne- ja Lõuna-Eesti kohal kell 9.50-10.50 ning Kesk-, Lääne- ja Põhja-Eesti kohal kell 13.40-14.40. Neljapäeval lendavad hävitajad Lõuna- ja Kesk-Eesti kohal kell 13.45-14.30, teatas kaitsejõudude peastaap BNS-ile.

 

Madallennud toimuvad mitte madalamal kui 152 meetrit ning eelistatavalt mere kohal või asustatud punktidest eemal. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kui suunduvad ühelt harjutusalalt teisele, kuigi võimalusel püütakse asustatud alasid vältida. Õhuvägi loodab kohalike elanike mõistvale suhtumisele ja vabandab, kui lennukite ootamatu ilmumine inimesi häirib.

Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi turvavad praegu Prantsuse hävitajad Mirage F-1. NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Nii on ka Balti riigid eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-ga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Šiauliai lennubaasis Leedus.

 

 

Allikas: BNS

Foto: theaviationist.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt