Neljapäeval Toompeal: Jüriöö rahumeelne ülestõus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. aprill 2021 kell 17:12Jüripäeva eel, 22. aprilli õhtul koguneb hulk eestimaalasi Toompeale tähistama rahva iseteadvust ja ühtekuuluvust. Sündmus “Jüriöö rahumeelne ülestõus” on inspireeritud Toompea meeleavaldustest ja rahva poolt kantud vabaduse sõnumitest. See ei õhuta osalejaid vägivallale ega mistahes kahju tekitamisele. Kõigil osalejatel palutakse teha koostööd politseinikega, et võimalikud tasuta ja tasulised provokaatorid rahva hulgas tuvastada ja iseseisvalt korravalvuritele raporteerida. Lisateavet leiad sotsiaalmeediast.

 

Telegram uuris, miks sedapuhku kokku tullakse.

Mis põhjusel tulete neljapäeval kokku?
Kohtume neljapäeval Toompeal, et tähistada meie iseseisvust ja põhiõigusi. On oluline, et keskendume positiivsele ja naudime üheskoos kevadet. Oleme kõik piirangutest kurnatud. Kuigi seadusemuudatused vajavad meie jätkuvat valvsat pilku, saame olla uhked esimeste sammude üle.

Kuidas tagate sündmusel korra?
Osalejaid on palutud ka Facebooki sündmuses käituda rahumeelselt ja vastutustundlikult. Mu enda soovitus on kindlasti anda korravalvuritele teada, kui keegi osalejatest tuleb rääkima midagi äärmuslikku või ebasobivat. Politseinikud on selleks, et aidata tagada heakord.

 

Hoia end kursis: sündmuse Facebook

Foto sündmuse FacebookistKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt