Videoreportaaž meeleavalduselt “Seisame Eestimaa taas vabaks”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. märts 2021 kell 15:52Kaamera ja montaaž: Sten Roosvald

31. märtsi hommikul kell 9 kogunesid Toompea lossi ette meeleavaldajad, kes protestivad seaduseelnõu 347 SE ehk nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise ning sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus (NETS) vastu, mis sillutab teed politseiriigi loomisele. Meeleavaldajad hoidsid käes plakateid nende 62 riigikogu liikme, kes seadusemuudatust esimesel lugemisel pooldasid, piltidega.

 

Mainitud seaduseelnõu oli esimesel lugemisel 24. märtsil ja muudatusettepanekuid oodatakse 1. aprillini, teise lugemise kuupäeva ei ole veel paika pandud. Meeleavaldajad plaanivad kohal viibida (vahetustega) esialgu terve nädala.

Meeleavaldajad ise kutsuvad üles kõiki, kes soovivad plakatihoidjaid välja vahetada ja ise meelt avaldada, samme Toompeale seadma! Lisaks võivad meeleavaldajatele oma poolehoidu näidata lähedal asuvad restoranid – täna näiteks tõi kuuma kohvi ja suupisteid kohvik “Toormoor“.

Kohapeal toimuvat turvab ka politsei, kes suhtus meeleavaldajatesse sõbralikult (toonitades, et kõik peavad järgima 2+2 reeglit).

Käisime ka ise Toompeal vaatamas mis toimub ja intervjueerisime meeleavaldusel osalejaid Tanel Gabtšenkot ja Elvis Brauerit:

Seaduse vastu on korraldatud juba kaks virtuaalset meeleavaldust (praegu käimasolev SIIN), eile algatati kirjutav meeleavaldus “Kirjutame Eestimaa taas vabaks“, mille raames kutsutakse üles Riigikogu liikmetele kirju saatma ja täna hommikul kell 9:00 algas Toompeal ka tavaline vanakooli meeleavaldus “Seisame Eestimaa taas vabaks“.

Soovitame lugeda ka Eesti Tsiviilallianssi poolt koostatud ülevaadet “Olulised puudujäägid NETS 347 SE eelnõus“.

 

Kaamera ja montaaž: Sten Roosvald

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt