Tänasest toimub Toompeal seisev meeleavaldus, kuni 347 SE tagasi lükatakse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. märts 2021 kell 12:59Fotod: Telegram, meeleavaldajad

Seaduseelnõu 347 SE ehk nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise ning sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus (NETS), mis sillutab teed politseiriigi loomisele, on tekitanud üsna palju pahameelt. Seaduse vastu on korraldatud juba kaks virtuaalset meeleavaldust (praegu käimasolev SIIN), eile algatati kirjutav meeleavaldus “Kirjutame Eestimaa taas vabaks“, mille raames kutsutakse üles Riigikogu liikmetele kirju saatma ja täna hommikul kell 9:00 algas Toompeal ka tavaline vanakooli meeleavaldus “Seisame Eestimaa taas vabaks“.

 

Mainitud seaduseelnõu oli esimesel lugemisel 24. märtsil ja tervelt 62 rahvasaadikut hääletas selle teisele lugemisele, muudatusettepanekuid oodatakse kuni 1. aprillini.

Meeleavaldajad plaanivad vahetustega Toompeal seista, käes nende 62 riigikogu liikme plakatid, kuni seaduseelnõu maha hääletatakse. Kohal oli ka politsei, kes suhtus meeleavaldajatesse sõbralikult (toonitades, et kõik peavad järgima 2+2 reeglit) ning kõik, kes soovivad plakatihoidjaid välja vahetada ja ise meelt avaldada, on lahkelt esindusmäele oodatud!

Telegram käis kohal juba hommikul ja tegime ka videoreportaaži, mis jõuab teieni mõne tunni jooksul. Seni aga pakume vaatamiseks galeriid:

 

 

Fotod: Telegram, meeleavaldajad

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt