Kõige vanem meeleavaldaja: Vaimse toetuseta ei tööta ükski seadus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. aprill 2021 kell 8:58Fotod: Sten Roosvald, Reigo Jõe

Alates 31. esimesest märtsist on iga päev Toompeal NETS 347 SE seaduseelnõu vastu meelt avaldamas käinud ning vabaduse eest seisvad rongkäigud kaasa jalutanud ka enda sõnul 108-aastane Natalia. Vanaproua sündis tsaariaja lõpul ja on Eestisse tulnud 70ndatel.

 

Nädala alguses tegi Tanel Gabtšenko temaga intervjuu, et uurida, miks leiab naine, et vabadust on vaja kaitsta ja millised on tema vaated elule.

Natalia räägib, et inimeste jaoks on oluline hingeline vabadus ja vaimse toetuseta ei tööta ükski seadus. Küsimusele, mida peaks tegema inimene, kes on stressis, kaotanud töökoha või kel on muul viisi raske, vastab Natalia, et tema ei ole 30 aastat või enamgi jälginud televisiooni ja poliitikat. Praegu toimuva kohta kuulis ta juhuslikult detsembris ja hakkas siis ise asja uurima.

Ta arvab ka, et kõik inimesed ei olegi võimelised teistsuguseid teadmisi vastu võtma, sest neil oleks nagu mingisugune loor eest, miks katab nende vaimsust ja takistab info omastamist. “Inimesed peavad ise endaga tööd tegema, teadvust tõstma,” leiab Natalia.

Usume, et igal ühel on midagi 108-aastase vanaproua elurõõmust, kogemustest, kindlameelsusest ja sügavusest kõrva taha panna.

 

Allikas: Eestimaa taas vabaks

Fotod: Sten Roosvald, Reigo Jõe

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt