Meeleavaldamisel on mõju: NETS-i eelnõu jääb esialgu sahtlisse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. aprill 2021 kell 15:29



NETS-i eelnõu 347 SE osas on meelt avaldanud ehk oma seisukohta näidanud ja ettepanekuid teinud lisaks ligi 2 nädalat meelt avaldamas käinud rahumeelsetele kodanikele ka õiguskantsler Ülle Madise, endine õiguskantsler Allar Jõks (Tsiviilallianssi tellimusel), EVEA ja paljud teised. ERR teatas täna, et eelnõu võib sahtlisse jääda, kuna 1. maiks, mil eelnõu plaaniti vastu võtta, ei jõua see ilmselt isegi teise lugemiseni.

 

Lisaks esitas ka opositsioonis olev EKRE 127, sotsiaaldemokraatlik erakond ühe muudatusettepaneku, Isamaa kaks muudatusettepanekut ja EKRE-sse kuuluv riigikogu liige Kalle Grünthal 39 muudatusettepanekut. ERR-i artikli kohaselt on just muudatusettepanekute rohkus eenõule ootelepaneku peamiseks põhjuseks.

Reformierakonda kuuluv sotsiaalkomisjoni liige Õnne Pillak aga kinnitas, et erakorralisi istungeid (mis eelnõu vastuvõtmist kiirendaksid – toim.) plaanitud ei ole. “Sotsiaalkomisjonil on pooleli NETS-i tehtud 169 muudatusettepaneku kuulamine ja jätkame nendega mõistlikus tempos, nagu see on siiani olnud,” ütles Pillak.

Sotsiaalkomisjoni esimees Siret Kotka Keskerakonnast kommenteeris, et sotsiaalkomisjonil on tähtis roll võtta maha hirmud, mis inimestel seoses kõne all oleva eelnõuga tekkinud on.

“Meie eesmärk on turvalisem ühiskond, kus rahvas usaldab politseid,” lausus Kotka.

Kotka rääkis, et ajakriitilise haiguspäevade hüvitamise meetme tõstis komisjon 347SE-st teise eelnõusse ümber.

“Kui me ajutist haiguspäevade hüvitamist sel kuul ei pikenda, siis hakkaks kehtima alaline meede (haiguspäevad hüvitatakse alates neljandast päevast), mis avaldaks negatiivset mõju Eesti inimeste toimetulekule. Selleks, et Eesti inimesed ei peaks kannatama, tõstis sotsiaalkomisjon haiguspäevade ajutise meetme pikendamise eelnõusse 355SE,” selgitas Kotka.

347 SE eelnõu mahahääletamise poolt korraldati ka kirjutav meeleavaldus, millel osalesid sajad inimesed ning virtuaalne meeleavaldus, millel osales 5500 inimest.

“Järgmine samm peaks olema see, et võimu juurest peaks kõrvale tüürima kõik need inimesed, kes selliseid seadusemuudatusi taotlesid ja nende poolt Riigikogus hääletasid,” leiab Telegram.ee juht Hando Tõnumaa.

 

Allikad: ERR, lingid artikli sees

Foto: Tarvo Alev Fotostuudio

 

Toimetas Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt