Kapo faktikontroll: Toompea protesti taga ei ole Kreml ja meeleavaldamine on põhiseaduslik õigus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. aprill 2021 kell 9:57Foto: Martin Dremljuga / ERR

Kuigi Delfi on erinevate faktikontrolli- ja arvamusartiklitega püüdnud luua seoseid Toompeal ja Vabaduse väljakul toimuvate meeleavalduste ja Kremli mõjutustöö  vahel, ütles kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu eilsel pressikonverentsil, et meeleavaldustes ei tasu näha Kremli karvast kätt.

 

“Meeleavaldusel on väga erinevaid inimesi, kes on tulnud kohale väga erinevatel põhjustel. Seal on inimesi, kes kardavad politsei õiguste suurendamist, seal on inimesi, kes on maskikandmise vastu ja ka neid, kes on vaktsineerimise vastu. Juba rohkem kui aasta kestnud olukord on inimesed ära väsitanud ja nad on tulnud meelt avaldama. Maskiga ei ole mugav käia ja see tekitab frustratsiooni,” vahendab Postimees Sinisalu sõnu.

Kaitsepolitsei peadirektor lisas, et meele avaldamine on inimeste põhiseaduslik õigus ja ta ei näe siin erilist probleemi või muret, kui inimesed oma põhiseaduslikku õigust kasutavad.

Kaitsepolitsei büroojuht Harrys Puusepp lisas, et koroonapandeemia piirangute tingimustes ei ole õigus meelt avaldada piiramatu ja on oluline, et meeleavaldajad peavad kinni kehtestatud piirangutest.

Meeleavaldajad on viimastel päevadel korduvalt pööranud tähelepanu sellele, et politsei on täiesti rahulikud inimesed minema vedanud.

Ilmselt on üheks põhjuseks õues 2+2 reeglist mööda vaadata ka faktid, et esiteks ei ole esitatud pädevaid teaduslikke tõestuseid viiruse õues levimise kohta ja teiseks, et Tallinnast ühe lennutunni kaugusel ja samal laiuskraadil (+59º) asuvas Stockholmis on piirangud palju leebemad – tänavad, kohvikud ning poed on lahti ja rahvast täis.

 

Allikad: Postimees, lingid artikli sees

Foto: Martin Dremljuga / ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt