TimeWaver mõisteti õigeks: Pressinõukogu ja Terviseamet tunnistasid Päevalehe poolset eksimist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. november 2017 kell 9:55Orassy-Quantum-SpaSaksamaal teadlaste poolt (eesotsas Marcus Schmiekega) loodud TimeWaveri tehnoloogia on üks nn alternatiivteaduse uuemaid saavutusi, mis kogub populaarsust kogu maailmas; Eestis on dr Adik Levin öelnud, et TimeWaver on XXI sajandi meditsiin. Tegu on kaasaegse tehnoloogiaga, mis aitab mõista seoseid mateeria ja teadvuse vahel, skaneerida inimese energeetilist välja, koostada vajalik teraapiakava ja see ka läbi viia. Tehnoloogia on kasutusel 45 riigis ja näiteks Saksamaal kasutavad seda oma igapäevapraktikas lisavahendina ka perearstikeskused. Eesti Päevalehes ilmus aga mai lõpus artikkel, kus esines rohkelt faktivigu, mistõttu nimetas Bonnieri preemiaga pärjatud ajakirjanik kas teadlikult või teadmatult ilma seadme kohta leiduvat positiivset materjali kajastamata TimeWaverit “uhuu-teaduseks” ja “absurdseks imemasinaks”. Tänaseks on aga nii Pressinõukogu kui ka Terviseamet kinnitanud, et artiklis tõepoolest faktide vastu eksiti ja tegu oli ajakirjaniku arvamuse, mitte uudislooga (nagu seda esitleti).

TimeWaveri meeskonna saadetud kirjas klientidele ja koostööpartneritele seisab: “Ajakirjanik jagas oma isiklikku arvamust ja hinnangut ilma, et oleks päriselt tutvunud TimeWaveri seadmete toimimise põhimõtetega, samuti ei peetud vajalikuks mainida seda, et Saksamaal, kus seadmed on toodetud, on TW seadmetele väljastatud ISO 13485 MedCert sertifikaat. Kuna meiepoolset vastulauset ei olnud väljaanne aga nõus avaldama, pöördusime Pressinõukogu poole kaebusega.

Tänaseks päevaks oleme saanud meie jaoks positiivse vastuse Pressinõukogult, kes tunnistas, et Eesti Päevalehe ajakirjanik rikkus ajakirjanduseetika koodeksi punkti 4.1., mis näeb ette, et uudised, arvamused ja oletused olgu selgelt eristatavad. EPL ajakirjanik tugines artiklit kirjutades ainult oletustele ja arvamustele, mitte faktidele.”

Seoses maikuus avaldatud artikliga algatas Terviseamet TimeWaveri seadmete suhtes menetluse, milles sooviti selgust saada, kas tegemist on meditsiiniseadmega või mitte. Samuti uuris Terviseamet artiklis kirjeldatud n-ö ebaseadusliku uuringuprojekti tausta, et kas tegemist on seaduse rikkumisega või mitte.

Novembri alguses saabunud vastuses ütles Terviseamet järgmist: “Arvestades artiklis ilmunud etteheiteid, Saksamaa pädeva asutuse hinnangut ning ettevõtte juhatuse liikmete poolt antud ütlusi, leiab amet, et tekkinud ohukahtlused ei olnud põhjendatud. Timewaver seadmed olid ametlikult registreeritud ning ettevõte ei osutanud klientidele meditsiinilises mõttes ravi.
Artiklis kirjeldatud teadusuuringu asemel on ettevõttel käimas pilootprojekt. Projekti eesmärk on leida sobivaid metoodikaid ja küsimustikke, et võimalusel tulevikus viia läbi tõeline teaduslik uuring.“

Timewaveri seadmed omavad ISO 13485 MedCert sertifikaate ning nendega võib osutada tervist toetavat teenust, mis ei asenda arsti poolt määratud ravi.

Niisiis võib öelda, et TimeWaveri seadmed on teiste Euroopa Liidu riikide hulgas saanud ka Eestis riikliku heakskiidu.

 

Terapeut Liis Kuurme: Ajad on muutumas ning inimeste teadlikkus tõusuteel
Küsisime TimeWaveri terapeudilt Liis Kuurmet, miks on tema arvates uut tehnoloogiat ja avastusi kergem naeruvääristada kui tunnustada ja milline on tema nägemus Timewaverist täna.

“Inimkonnal on kombeks avastada ja seejärel – leituga mitte piirdudes – otsida uusi väljundeid. Kaasaegne teaduslik meditsiin, mis põhineb suuresti sümptomite ja haiguste ravil, ei rahulda enam paljusid. Nii on hakatud uusi võimalusi otsima inimkeha varjatud poolelt – tema hinge, alateadvuse ja energiavälja piirimailt. TimeWaver tehnoloogia abil saab ligipääsu infoväljale, kus kohtuvad mõtted, tunded ja tahe. See võimaldab analüüsida inimest erinevatel tasanditel tervikliku olendina.TimeWaveri loojate põhiline soov seisneb selles, et inimesed oleks tasakaalus ning läbi selle tunneksid heaolutunnet. Kui sind valdab heaolutunne, siis sa oled produktiivsem, õnnelikum ning läbi selle lood ka suuremaid väärtusi. Heaolutunnet on võimalik saavutada läbi selle, et sa kõrvaldad isiklikud takistused, on need siis psüühilist või füüsilist laadi. TW-ga töötava terapeudi abiga on võimalik teada saada oma alateadvuses peidus olevate takistuste laad ja need takistused kõrvaldada. Seda on võimalik saavutada aga eelkõige läbi selle, et inimene ka ise võtab vastutuse oma elu ja heaolu saavutamise eest. TW abiga saab lisaks põhjuste kaardistamisele paika panna inimese edasise fookuse, kuhu poole ta soovib oma eluga liikuda ning seade saab kokkulepitud perioodil aidata seda fookust hoida. Lõpptulemuse eest aga vastutab siiski inimene ise, sest ainult tema võimuses on lõpuks muuta oma ellusuhtumist, suhete- ja käitumise mustreid, toitumisharjumusi, füüsilise vormi hoidmist jne soovitud suunas. Seepärast võib ka väita, et on iga inimese isiklik
otsus, kas ta soovib olla õnnelik või mitte.

Peab mainima ka seda, et tavateadus ja üldtunnustatud meditsiin ei aktsepteeri infoväljade olemasolu, nende võimalikku meditsiinilist ja elulist tähtsust ning TimeWaver süsteeme ja seadmeid. See on enamsti seotud tavameditsiini standarditele vastavate teaduslike tööde vähesuse või siis lausa nende puudumisega. Saksamaal, kus TW seadmeid toodetakse, on aga osadele TW seadmetele väljastatud MedCert ISO sertifikaat.

Ajad on muutumas ning inimeste teadlikkus tõusuteel. Kui suudame omaks võtta arusaama, et meid ümbritseb väli ning oleme omavahel energeetiliselt seotuna ise selle välja olulised osad, ja et meie võimuses on oma mõtete, tunnete ning tahte abil oma reaalsust muuta, siis olemegi jõudnud XXI sajandisse. Ja siis ei ole enam raske veenduda, et TW abil on võimalik analüüsida ja korrastada inimese energeetilist ning psühho-emotsionaalset seisundit.

Platon väitis omal ajal, et suurim viga, mida haiguste ravis teha saab, on eraldada füüsilise keha ravimisega tegelevad arstid hinge ravijatest, sest füüsis ja hing on üks lahutamatu tervik. Praktilises elus tavameditsiin ning alternatiivmeditsiin teineteist ei sega ega välista – mõlemast parima kasutamine suurendab igal juhul inimese võimalusi saada terveks ja olla terve. Seda kinnitab ka asjaolu, et TW seadmed on Saksamaal, Šveitsis ja Austrias leidnud igapäevast rakendust riiklikult toetatud loodusravitsejate praksises ning järjest rohkem on hakanud TW seadmeid kasutama ka nimetatud riikide perearstid.”

Allikad ja lisainfot: PressinõukoguTimeWaver Eesti
Foto: orassyultimatehealth.com
Toimetas Sander Soomaa


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.