Teaduslikult tõestatud: heade mõtete ja tunnete väli loob positiivset reaalsust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. oktoober 2023 kell 8:12Kvantfüüsika teooria kohaselt mängivad universumis olulist rolli vaatlejad, kelle kohalolu ja jälgimine muudab osakeste käitumist ning seega ka sündmuste kulgu ehk süsteemi vaatlemine muudab selle arengut. Inimelus on tähtis roll mõtetel ja tunnetel, mis muudavad seda, kuidas me tajume maailma ning kuidas meie keha ennast tunneb. Mõne aasta tagused uuringud HeartMathi instituudilt osutavad sellele, et inimeste mõtted ja emotsioonid mõjutavad ka meid ümbritsevaid inimesi ning keskkonda.

Avaldame kordusena detsembris 2014 ilmunud artikli. Head positiivse reaalsuse loomist!

 

Rahvusvaheliselt tunnustatud HeartMathi instituut uurib inimeste südame ja aju vahelisi seoseid, et aidata leida mooduseid stressiga toimetulekuks, energia tõhusaks rakendamiseks, emotsioonide kontrollimiseks ning tervislikumaks eluks. Paljud uurimused viitavad sellele, et tunded on usaldusväärsed käitumise seisukohalt ja mõtted on olulised meeldivate emotsioonide esilekutsumises.

Instituudi teadurid on leidnud kinnitust seisukohale, et aju ja südame vaheline suhtlus mõjutab meie maailmataju ning kui inimene kogeb positiivseid emotsioone (näiteks tänulikkus või armastus), siis süda edastab seda tunnet suure elektromagnetilise välja abil. See tähendab, et lähedalasuvad inimesed suudavad tunnetada teise inimese positiivseid emotsioone ning ammutada sellest alateadlikult infot. Ühtlasi saab aju ja südame koostöös mõjutada kogetavaid emotsioone: kui inimene muudab oma mõtlemist positiivsemaks, hakkab süda muutma magnetvälja kodeeritud informatsiooni, pannes keha uskuma, et hetkel kogetaksegi positiivset.

Südamest leviv elektromagnetiline väli kannab infot mitme meetri kaugusele, ühendades omavahel inimesi ning elusloodust. See väli muutub eriti tugevaks, kui inimesed teevad koostööd mingi ühise eesmärgi saavutamiseks. Kui inimesed mõtlevad positiivselt, tekitab see positiivseid muutusi nii nende endi kui lähedaste kehades, samuti muutuvad meeldivad kogemused ja emotsioonid n-ö nakkavaks. Südames oleval neuronite süsteemil on nii lühi- kui ka pikaajaline mälu, mistõttu võivad mingid kindlad kohad, inimesed või mälestused seostuda konkreetse tundega, mida saame muuta oma mõtete abil.

Kui inimene on teadlik oma mõtetest ja tunnetest, on tal võim neid muuta ning tuua rohkem positiivsust nii enda kui ka teiste ellu. Avatud mõtlemise, südame ning naeratusega on võimalik leevendada stressi ning pingeid, tõstes ühtlasi ka organismi kaitsevõimet erinevate haigusetekitajate vastu. Positiivse ellusuhtumisega on võimalik ka rohkem muutusi ellu viia ning avastada ühtlasi enda ümber inimesi, kellel on sarnased eesmärgid.

Alustades enesest on võimalik saavutada õnnelikkust ning kanda seda ühes suures ahelas edasi, muutes kõigi elu paremaks. Tuleb meeles pidada, et positiivsed emotsioonid, armastus, tänulikkus ning kaastunne mõjutavad maailma palju enam, kui varem on arvatud. Kui me edastame positiivset energiat, hakkavad meie ümber ilmnema ka positiivsed muutused.

Vaata ka videot:

 

Allikad: Collective Evolution, HeartMath

Foto: authoryourdreams.com

 

Toimetas Annika Urvela

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt