Uudiseid Leedust: Venemaalt oodatakse uusi info- ja propagandarünnakuid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. november 2013 kell 15:04Leedu ootab Venemaalt uusi info- ja propagandarünnakuid

Leedus on julgeolekuametkondadest presidendini väljendatud muret, et Venemaalt on oodata uusi info- ja propagandarünnakuid, kusjuures sedapuhku võetakse sihikule nii president kui ka mitmed muud juhtivatel positsioonidel olevad isikud. Eelkõige Leedu kui EL eesistujamaa kaudu euroliidu vastu suunatud kampaaniate taga olevat aga Venemaa presidendi administratsioon.

Allikas: 15min

 

Leedus vastuolu kiriku ja moodsa kremeerimistrendi vahel

11,6% Leedu elanikest sooviks lasta ennast pärast surma kremeerida ja tuha laiali puistata, kuid kirik on seisukohal, et selline komme ei väljenda austust lahkunu suhtes ning tuhk tuleks ikkagi maha matta. Uuringu kohaselt soovib 18,5% Leedu elanikest lasta ennast pärast surma kremeerida ja tuha maha matta. 43% Leedu elanikest aga eelistab traditsioonilist matmist.

Allikas: Delfi.lt

 

Grybauskaitė jätkab rahva emana

Kui Leedus toimuks praegu presidendivalimised, saaks selgelt kõige rohkem hääli ametisolev president, edestades 40,4%-ga peaminister Butkevičiust (12,7%). Samas on selge, et kui Butkevičius ei peaks osalema, tõuseks praegusele presidendile minevate häälte osakaal veelgi.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Pilt: kaligulapro.deviantart.com

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt