USA sõjavägi tsenseerib Briti ajalehti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. juuni 2013 kell 13:09USA sõjaväe esindaja tunnistas avalikult, et sõjavägi blokeeris oma serverites ligipääsu The Guardianile, milles juuni alguses avalikustati NSA ulatuslik luuretegevus. “Internetihügieenile” viidates puhastatakse nüüdsest sõjaväe servereid “volitamata avalikustamise salastatud teabest”, nagu ütles USA armee võrguteenuste eest vastutava ettevõtte NETCOM pressiesindaja Gordon Van Vleet väljaandele Monterey County The Herald.

 

California ajaleht asus asja uurima pärast seda, kui sai Monterey sõjaväegarnisoni teenistujatelt kaebusi The Guardiani blokeerimise pärast.

“Me teeme kõik selleks, et tasakaalustada operatiivse turvalisuse vajadus ja säilitada samas  ligipääs vajalikule teabele,” ütles Van Vleet e-posti teel väljaandele saadetud kirjas. “Aga meil on ranged reeglid, mida peame järgima, et tagada salastatud teabe kaitse,” lisas ta. “Kaitseministeerium ei kavatse mingil juhul blokeerida veebilehti Ameerika üldsusele,” ütles ta, rõhutades, et nende ülesanne on järgida riigikaitse põhimõtteid ja kaitsta kodanikevabaduse ja eraelu puutumatuse põhiseaduslikke õigusi.

Arvestades NSA luureskandaali, on tegu üsna iroonilise avaldusega. Ent USA sõjaväe- ja riigiesindajate põhisõnum on see, et salastatud teabe leke välismaa väljaandes on lubamatu kallaletung USA kodanike põhiõigustele, mida tuleb kaitsta, ning mis tahes “ebavajaliku info” levimise tõkestamiseks rakendatakse nüüdsest hoolikamalt “asjakohaseid rutiinseid automatiseeritud mooduseid”.

 

Allikad: InfowarsMonterey County The Herald 1, Monterey County The Herald 2, The Voice Of Russia

Foto: The U.S. Army/flickr.com

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt