Naabrid: Leedu parlamendis sattus 1991. aasta traagika tsensuuri alla

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. oktoober 2013 kell 12:04 

Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

Leedu parlamendis sattus 1991. aasta traagika sisetsensuuri alla

Leedu parlamendis Leedu kui EL eesistujamaa staatuse tähistamiseks toimunud ürituste raames keelati näidata filmi, mis käsitles Leedu taasiseseisvumist, kuna see sisaldas ka traagilisi kaadreid 13. jaanuarist 1991. Keelu argumendina toodi välja niigi pingelised suhteid Venemaaga, mida ei ole mõtet sellise filmi näitamisega veelgi hullemaks ajada.

Allikas: 15min

 

Politoloogi hinnang – Moskva ja Vilnius ei suhtle tipptasemel üldse

Vilniuse ülikooli politoloogi Vytis Jurkonise hinnang erineb seni väljendatud murest, et Venemaa ja Leedu suhted on praegu seetõttu pingelised, et pingeid on lastud ainult kuhjuda ja nende lahendamiseks ei ole kummaltki poolt midagi eriti ette võetud.

Nimelt väidab Jurkonis, et probleemi põhiolemus on hoopis selles, et Moskva ja Vilnius ei suhtlegi tipptasemel ning pigem on Venemaa Leedu kiusamisega võtnud ette euroliidu “testimise”.

Allikas: Delfi.lt

 

28% Leedu elanikest kaalub välismaal töötamise võimalust

Eurobarometer avaldas andmed, mille alusel kaalub 28% Leedu elanikest järgmise kümne aasta jooksul välismaal töötamise võimalust ning kümnendik hetkel Leedus resideerujatest on juba töötanud euroliidu piires välismaal. 78% välismaal töötamise võimaluse kaalujatest tõi peamiseks põhjuseks palka, lisaks sellele on olulised ka sotsiaalsed tagatised ja töötingimused.

Allikas: Lithuania Tribune

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

Foto: Wikimedia Commons

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt