Šokivideo: alkoholitestist keeldujatelt võetakse vägisi verd

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. juuli 2013 kell 15:49USA võimud on taas võtnud kasutusele taktika, mida võib pidada inimõiguste rikkumiseks. Fox News tutvustas mitmete suuremate osariikide uut praktikat Georgia näol, kus alkoholitestist keeldunud inimesed seotakse kinni ja võetakse vereproov nende tahte vastaselt. Enamus autojuhte reageerib sellisele käitumisele üsna vihaselt, videost on näha, kuidas üks mees karjub: “Mis riik see selline on?”

 

 

 

Kuigi inimestel on seaduse järgi õigus puhumisest loobuda, kasutatakse Douglase maakonnas läbiotsimisluba, mille alusel võib keeldujad jaoskonda viia ja neilt vägisi verd võtta. Seejuures neilt küsitakse, kas nad on nõus testi jaoskonnas tegema. Jaoskonda viiakse ja kinni seotakse mitte ainult joobes juhtimises kahtlustatavaid, vaid ka tavakontrollis puhumisest keeldujaid.

Ajakirjanik küsis kohalikult šerifilt Phil Millerilt, miks inimestelt üldse küsitakse, kas nad on testimisega nõus, kui nad niikuinii kinni seotakse ja seda vägisi tehakse. Ametnik vastas seepeale, et seadus nõuab inimesele valiku andmist.

Videotes on näha ka inimesi, kes ei osutanud mingit vastupanu ja lubasid verd võtta, kuid nad seoti siiski kinni.

 

Allikad: Infowars, Fow Nexs

Foto: ekraanitõmmis

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt