Telegram läks riigikantselei vastu kohtusse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. august 2020 kell 16:19Foto: Mari Luud / Õhtuleht (ekraanikuva)

Telegrami lugejad on ilmselt kursis, et valitsuse kommunikatsioonibüroo ei ole lubanud meid valitsuse pressikonverentsidele. Nüüd aga otsustasime minna riigikantselei vastu kohtusse. Uudist kajastab ka Delfi: “Telegrami juhi Hando Tõnumaa hinnangul kajastas meedia koroonakriisi ühekülgselt.”

 

“Telegram on tegutsenud 7,5 aastat ning see on esimene kord, kui Telegram on osutanud huvi pääseda valitsuse pressikonverentsile. Ja sedagi vaid põhjusel, et olukord maailmas on läinud kriitiliseks,” selgitas Delfile Telegram.ee juht Hando Tõnumaa. “Kuigi ajakirjanduse eetikakoodeks näeb ette, et tuleb kajastada erinevaid vaatepunkte, on meedia kajastanud koroonakriisi väga ühekülgselt. Telegram on seda puudujääki täiendanud.”

Valitsuse pressikonverentsile lubatakse nimelt Eesti Meediaettevõtete Liidu liikmeid või välisajakirjanikke, ent meedialiit keeldub Telegrami oma liikmeks võtmast, tuues selgituseks, et Telegram ei ole klassikaline ajakirjandus.

Mis see klassikaline ajakirjandus õigupoolest on võib igaüks ise mõelda. Valitsuse kommunikatsioonibüroo poolt seni antud vastuste ja õigusaktide uurimise põhjal leiame, et riigikantselei takistab Telegrami osalemist pressikonverentsidel õigusvastaselt ning pole esitanud ühtegi õiguslikul alusel põhinevat selgitust, miks meid sinna ei lubata.

Arvame, et aitab küll sellest teistsugusest arvamusest ülesõitmisest ja koroonakriisiga seotud küsimuste vältimisest. Telegrami esindab kohtus advokaadibüroo Eversheds Sutherland.

 

Toimetas Mariann Joonas

 

Foto: Mari Luud / Õhtuleht (ekraanikuva)Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt