Telegrami kohtuprotsess pääsemaks valitsuse pressikonverentsile algab 5. novembril

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. september 2020 kell 12:07Alates koroonakriisi haripunktist (aprill 2020) on Telegram avaldanud soovi pääseda valitsuse iganädalasele pressikonverentsile, et küsida Eestit juhtivatelt isikutelt küsimusi, mida peavoolumeedia ei suvatse esitada. Kuid juba pool aastat keeldub Riigikantselei andmast Telegramile luba pressikonverentsil osalemiseks ning ainult peavoolumeediast koosnev Eesti Meediaettevõtete Liit (EML) ei nõustu Telegrami oma liikmeks võtma, sest liidu hinnangul “Telegram ei ole klassikaline ajakirjandus”, mida iganes see ka ei tähendaks.

 

Teisisõnu toimub ringkaitse – valitsus meid pressikale ei luba, sest sinna pääsevad ainult EMLi liikmed, kuid EML ei nõustu meid oma liikmeks võtma. Iroonilisel kombel tohivad aga valitsuse pressikonverentsile minna välisajakirjanikud, kes loomulikult liidu liikmed ei ole. Tegemist on kõige ehedama diskrimineerimisega ning seetõttu läheb Telegram Riigikantselei vastu kohtusse. Esimene istung toimub 5. novembril kell 11.00. Teeme kohtule ka avalduse saada luba filmida ja salvestada kogu sündmust, et seda oma lugejatega jagada.

Telegrami esindab advokaadibüroo Eversheds Sutherland. 

Foto: ekraanikuva / theworldnews.net

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt