Telegrami paberajakirja kolmas number nüüd lettidel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. veebruar 2016 kell 13:25



ajakiri3Tänasest on üle Eesti poodides ja kioskites saadaval Telegrami kolmas paberajakiri, mis sisaldab endas taas mitut teemat, mida varem pole eestikeelses trükimeedias arutatud. Ka kaanepersoon Tommy Cash avab oma mõttemaailma seni avalikkusele teadmata radadel.

 

Tommy avaldab intervjuus arvamust nii muusikatööstuse, pagulaste, vandenõude kui ka meedia teemal: “Mul endal pole telekat olnud kuus aastat, aga nüüdseks on sotsiaalmeediast tehtud justkui uudistekanal. Keeruline on olla netis ja teha omi asju nii et selle propagandaga kokku puutuma ei peaks. Kui sa oled Facebookis, siis paratamatult puutud! Öeldakse, et sa oled see, mida sa sööd, aga sa sööd oma silmadega rohkem kui oma suuga.“ Samuti mõtiskleb muusik, mida teeks tema, kui saaks üheks päevaks pidada Eesti peaministri ametit ja räägib, kuidas koolis või tööl käimine ei saa olla vabanduseks, et mitte püüelda oma unistuste poole.

Sõna saab ka õpetlane ja teadustoimeta Ivar Tröner, kes räägib vandenõude psühholoogiast ja semiootikast. Tegu on möödunud kevadel Salme Kultuurikeskuses toimunud Telegrami konverentsil peetud loengu transkriptsiooniga, mis on laiema publiku ees esimest korda alles selle ajakirja veergudel. Uuriv ajakirjanik Askur Alas aga teeb Norra näidete põhjal ülevaate aasta alguses Eestis kehtima hakanud uuest lastekaitseseadusest.

Vandenõude poole pealt vaatame näiteks teooriat, et tuumarelvi pole tegelikult olemas. “Kas tuumarelvad on olemas? Inimeste esimene reaktsioon on “loomulikult”. Läbi 20. sajandi esitleti televisiooni ja Hollywoodi vahendusel rahvale massihävitusrelvi, mis olevat väidetavalt niivõrd võimsad, et võiksid teha lõpu tervele planeedile. Mis aga oleks, kui tuumapomme pole päriselt olemas ja tegemist on ainult rahva hirmutamisega,“ seisab artikli sissejuhatuses. Lisaks vaatleme Mandela efekti ehk meie reaalsuse muutmist. Kas sul on tulnud ette olukordi, kus mäletad kindlalt üht, kuid reaalsuses on asi teisiti, justkui oleks keegi vahepeal mitte su mälestusi vaid just olemasolevat reaalsust muutnud?

Heidame pilgu ka kahe ilma rahata elava inimese ellu – meie küsimustele vastab 20 aastat ilma rahata elanud sakslanna Heidemarie Schwermer ja oma maailmarändudest jutustab eestlanna Elsa Saks. Tervise teemadel lahkame põgusalt 100-aastase narkootikumide vastase sõja tulemusi ning vaatame vähi ja vähiuuringute tagamaid. Sõna saavad ka Eesti Päevalehele ninanipsu andnud veganblogija Jennifer Nimmerfeldt ja juuksur Kati Vaikre. Ning muidugi palju muud –põnevat lugemist jagub 100 leheküljele!

tommykaas

 

Toimetas Mariann Joonas



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt