“Tere, Teile on Telegram!” 17: Kas vaesuse tõttu saab lapse vanematelt ära võtta?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. november 2017 kell 11:35Eelmisel neljapäeval oli eetris Telegrami ja Õhtulehe koostööst sündinud saate “Tere, Teile on Telegram!” 17. osa, kus jätkasime 12. osas pooleli jäänud lastekaitse-teemat. Tol korral oli meil külas juutuuber, kodanikuajakirjanik ja kodanikuaktivist Raivo Orgusaar, kes uuris vanaema Irina ja tema 4 lapselapse lugu – nimelt võeti vanaemalt lapsed ära, pandi pooleks aastaks turvakodusse ja toodi siis tagasi. Perel on sellest siiamaani suured hingehaavad, lapsed kaebasid ka ebasobivast kohtlemisese üle turvakodus. Otsustasime asja ka teiste osapoolte käest täpsemalt uurida, kuid see ei osutunudki nii lihtsaks.

 

Nimelt ei ole ametnikel lubatud konkreetseid juhtumeid kommenteerida ja nii jäi meil rääkimata asjaga seotud sotsiaaltöötajatega, üldist kommentaari ei andnud ka nende pressiesindaja, Tallinna linna avalike suhete nõunik Maksim Rogalski. Küll aga kutsus meid külla Mooni 1 turvakodu ja saime sealse elu-olu osas pildi selgemaks. Intervjuud turvakodu juhi Priit Siigiga näeb saate alguses.

Stuudiosse tuli aga 2016. aasta alguses kehtima hakanud uut lastekaitse seadust ja kõike laste kaitsega seonduvat kommenteerima Sotsiaalministeeriumi laste hoolekandepoliitika juht Signe Riisalo. Küsimusi küsivad Õhtulehe loovjuht Anu Saagim ja Telegrami peatoimetaja Mariann Joonas.

Mis puutub aga vanaema Irinasse ja tema lapselastesse, siis selle konkreetse juhtumi kohta ilmselt täit selgust saada ei olegi võimalik, sest kommentaare annavad ainult nemad ise ja kõik riigipoolsed institutsioonid ei saa või ei taha sõna võtta. Ja kuigi oleme tänulikud, et Sotsiaalministeerium lõpuks ühe esindaja saatesse saatis, tuletame vaatajale meelde, et Riisalo on üks nendest ametnikest, kes ministeeriumi raha endaga seotud mittetulundusühingule jagas ning määrati veel ka sotsiaalministeeriumi poolt kontrollima oma MTÜ rahakasutust. Samuti koordineeris ta näiteks ühe teise MTÜ rahastamist, kellelt ministeerium raha mittesihipäraselt kasutamise tõttu tagasi küsis.

Uus Telegrami konspirituaalne saade on eetris juba sel neljapäeval kell 18 Õhtulehe Facebookis, teemaks intuitsioon ja selle kuulama õppimine.

 

Vaata saate vanemaid osasid siit: Telegrami Youtube

Foto: maxpixel.freegreatpicture.com / Creative Commons Zero

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt