Lastekaitsjad nõuavad riikliku järelevalve tõhustamist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2013 kell 11:17 

MTÜ Lastekaitse Liit leiab, et riik peab tõhustama järelvalvet asenduskodudes elavate laste õiguste üle. Viimaste päevade uudised asenduskodudes elavate laste õiguste rikkumise osas viitavad taaskord selgelt asjaolule, et vananeva elanikkonnaga Eestis, kus väärtustatakse laste sünnitamist, tuleb rohkem tähelepanu pöörata sellele, kuidas lapsed üles kasvavadja ühiskonnaliikmetena toime tulevad, vahendab BNS.

 

Liit ootab huviga riigi ja omavalitsuste järgmisi samme seoses värskete Õiguskantsleri tähelepanekutega, tagamaks laste turvaline ja täisväärtuslik areng asenduskodudes.

“Oskus hoolitseda mitte üksnes oma laste eest, vaid panna tähele ka naabri-, hoovi-, ja asenduskodulapsi, näitab ühiskonna küpsust ja jätkusuutlikkust,” märkis Lastekaitse Liit.

MTÜ arutleb, et orvuks või vanemliku hoolitsuseta jäänud laste eest on kantud hoolt läbi aegade ning igas ühiskonnas üksjagu omamoodi, kuid ühesuguse üldeesmärgiga ehk luua lastele selline kasvukeskkond, kus nad saaksid sirguda täiskasvanuikka ning alustada iseseisvat elu ühiskonnas ja kultuuris väärikaks peetaval kombel.

Lastekaitse Liidu hinnangul on senisest enam vaja pöörata tähelepanu laste õiguste ja huvide tagamisele asenduskodudes: “Kuigi asenduskodu ei suuda asendada lapsele pärisperekonda, saab riigi ja omavalitsuste toel need muuta võimalikult mugavaks, ohutuks ja arendavaks kasvukeskkonnaks.”
Allikad: BNS, Lastekaitse Liit

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt