Terviseamet peidab tõde: positiivsete testide % on sarnane nii vaktsineeritute kui mittevaktsineeritute seas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. september 2021 kell 15:48



Foto: Canva.com

“Mida teha, kui tabel ei kinnita valet? Lihtne – tuleb valida excelist ainult see osa, mis täidab soovitud eesmärke ja selle taha rakendada propagandamasin. See on ajaloost teada vana tuntud ja toimiv trikk! Täpselt nii on juhtunud Terviseameti hirmutamise põhiallikaga ehk igapäevaste koroonatestide proovide statistikaga. Uudistest oleme saanud lugeda, kui hirmus on lugu vaktsineerimata inimeste positiivsete proovidega – sisuliselt 75-90% proovidest on ju tulnud just neilt “ohtlikelt inimestelt“. Miks ma seda arvan – sest Terviseamet ja meedia laseb asjal nii välja paista… Aga mis toimub tegelikult,” küsib Mario Talvist, kes on avaldanud suhtlusest Terviseametiga väga kõneka informatsiooniga tabeli. Nimelt selgub, et vaktsineeritute positiivsete testide % on peaaegu sama suur, kui mittevaktsineeritud inimestel.

 

Olen tegelikult toimuva mõistmiseks TA-lt küsinud ametliku päringuga tabelid, mis näitavad suhteliselt lihtsalt ja arusaadavalt, et asju proportsionaalselt hinnates on peaaegu sama suur positiivseid proove nii vaktsineeritute kui vaktsineerimata inimeste hulgas. Igaüks saab ise oma silmaga seda vaadata tabelist:

Vaata ka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/12KEkyDSnysRHCcC3zqFNQvKBIk15LX5mLkE84qX3K8U/edit?usp=sharing

Olgu lisatud, et kõige olulisemad numbrid on toodud boldiga ja võrrelnud olen augusti esimest ja teist poolt nii koos kui ka eraldi. Lisaks võib numbritest välja lugeda trende, et vaktsineeritud inimeste osakaal positiivsete proovide hulgas tõuseb pidevalt ning et TA pressiteadetes on mõnel päeval arvudega eksitud mitmete tuhandetega (väidetavalt tehnilised apsakad).

Miks ülaltoodu üldse oluline on? Sellepärast, et sellele statistikale tuginedes tekivad meie riigis (nagu ka mujal maailmas) piirangud (ja seda kõikide inimeste hulgas).

Nüüd küsimused (kui ma oleks päriselt uuriv ajakirjanik või mõni päriselt vastutav ametnik/riigijuht):

  • Kui meie enda TA ametlik statistika näitab, et haigust kannavad võrdselt edasi nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed, siis miks peaks ühte gruppi inimesi teistest erinevalt käsitlema?
  • Kui kõik kannavad „haigust“ edasi samamoodi, siis võrdsuse printsiipi kasutades teevad kõik iga 48-72h tagant testi või ei tee mitte keegi…
  • Kui on olemas statistika, siis kes otsustab, et hirmutame inimesi igapäevaselt rahulikult edasi, sõltumata tegelikust olukorrast? On see TA juht? Või mõni minister? Või peaminister?
  • Kui mõni ametnik hoolimata statistikast on vastavad korraldused andnud, siis millised on tema motiivid? Kas ta saab selle eest raha või võimu või on hoopis mingid lepingulised kohustused, mis käsivad ametnikul tõde varjata/väänata?

Kuna ma ei ole uuriv ajakirjanik ega ka mitte vastutav ametnik, siis jäävad need küsimused hetkel õhku, kuid üldiselt peab paika “follow-the-money“ printsiip – seega tuleks alustada sealt…

Kuna minusuguseid (kes lihtsast protsentülesandest kergelt läbi närivad ja selget ebakõla märkavad) on ilmselt palju, siis on TA muutnud septembrist oma retoorikat. Enam ei olegi tähtsad mitte positiivsed proovid ja nende koguarv, vaid haiglas olevad inimesed. See loogika on iseenesest väga õige ja seda oleks pidanud vaatama hakkama ainsa asjana kohe algsusest peale…

AGA! Hetkel kasutatakse suure tõenäosusega seda hoopis jätkuvaks hämamiseks, sest:

  • sõltumatutel inimestel on väga raske saada erinevatest haiglatest pädevat infot/statistikat;
  • me tegelikult ei tea, kes on päriselt ka ainult koroonahaige või haige, kes sai ka muudele haigustele lisaks koroona ja läks haiglasse.

Ülaltoodut arvestades kohelgem inimesi enda ümber võrdsetel alustel ja lugupidavalt ning vaadakem maailma avatud silmade ja südamega – nii näeb lihtsalt rohkem.

 

Mario Talvist

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt