1. maist muutub PCR-test valdavalt tasuliseks ja HOIA äpp suletakse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. aprill 2022 kell 9:46Terviseamet teatas, et muudab alates 1. maist senist PCR-testimise korda, mille järgi jäävad riigi kulul PCR testimise prioriteediks riskirühmad ja 60+ vanuses elanikud, kõigile teistele on testimine edaspidi tasuline. Sellega seoses suletakse ka HOIA äpp, vahendab ERR.

 

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul on PCR testimise vajadus siseriiklikult vähenenud ning nakkushaiguste seireks saab kasutada alternatiivseid lahendusi.

“Viiruse leviku kohta hinnangu saamiseks on võimalik rakendada sentinel-seiret ehk valimipõhist testimist, mida on varem kasutatud gripi leviku jälgimiseks. Samamoodi viiakse riigis läbi reoveeseiret ja toimub Tartu Ülikooli seireuuring, mis annavad kokkuvõttes ülevaatliku pildi Covid-19 olukorrast riigis,” ütles Härma.

Kuivõrd PCR-testimise osatähtsus on aja jooksul vähenenud, suletakse maikuust HOIA mobiilirakendus, mis teavitas kasutajaid lähikontaktidest viirusekandjaga.

Terviseamet ei hakka 1. maist enam ka edastama päevaseid nakatumise ja haiglaravi vajajate arve, jätkuvalt jääb ilmuma kolmapäevane põhjalik epiidülevaade, kuhu lisatakse reoveeanalüüside tulemused.

“PCR testimise osakaal on vähenenud ja paljudel Eesti inimestel on vaktsiinisüstist möödas üle aasta ning immuunkaitse nõrgenenud, mistõttu ei peegelda igapäevased arvud olukorda kõige täpsemalt. Seetõttu on mõistlik, et hindame toimuvat pikemal perioodil,” ütles Härma.

 

Allikas: ERR, Terviseamet

Foto: Printexstar / Pexels

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt